امروز : سه شنبه 30 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
9 خرداد 1397

حضور تيم پزشكي بيمارستان پوست رازي در استان خراسان جنوبي

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
تيم پزشكي بيمارستان پوست رازي در خرداد ماه جاری به سرپرستي دكتر سيد ناصر عمادي عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران، جهت مداواي رايگان بيماران مبتلا به بيماري پوستي ساكن روستاي ذكري با تجهيزات و داروهاي مورد نياز در آن روستا مستقر شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی به نقل از بیمارستان رازی، روستاي ذكري از روستاهايي هست كه وضعيت زندگي مردم بسيار سخت و محروميت مردم در اين روستا بيش از هر جاي ديگر خود نمايي مي‌كند. جمعيت هلال احمر در قالب كاروان سلامت در اقدامي خدا پسندانه براي درمان اين كودكان مظلوم به ۳۰ كيلومتري مرز افغانستان رفته و براي درمان بيماري آنها اقدام كرده اند.

تيم اعزامي به بررسي، درمان و آموزش بيش از ۶۰ نفر از بيماران اهالي روستاي مذكور پرداخت و كلاه آفتابي، داروهاي مورد نياز از قبيل كرم هاي ضد آفتاب و مرطوب كننده و پماد هاي مرتبط با بيماري بطور رايگان در اختيارشان قرار گرفت.

دكتر سيد ناصر عمادي پزشك بدون مرز و داوطلب هلال احمر نيز بيان كرد: آفتاب تند و وزش بادهاي موسمي با ذرات شن و عدم آگاهي ساكنين منطقه نسبت به نحوه مراقبت پوست، از مهمترين دلايل اين بيماري است.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران با تاكيد به اينكه اهالي منطقه كودكان را در ساعات آفتابي روز در محل سرپوشيده بايد نگهداري كنند و يكي از نيازهاي اساسي منطقه مباحث آموزشي در راستاي بهداشت و درمان است كه اين مهم با حضور مستمر دستگاه‌هاي ذي‌صلاح عملي است.

وي يادآورشد: با توجه به همراهي جمعيت هلال احمر اين تيم با حضور جمعي از دانشجويان دانشگاه تهران پس از ماه رمضان براي بررسي مجدد و ارزيابي روند درمان به منطقه باز خواهد گشت.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0