امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
16 شهریور 1399

بررسی نحوه برگزاری دوره گذر از دبیرستان به دانشگاه در همه گیری کووید-19در جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، جلسه هیات رئیسه دانشکده صبح شنبه 15 شهریور با حضور دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده و اعضای هیات رئیسه دانشکده در سالن شورا برگزار شد. 
در ابتدای جلسه و پیش از دستور دکتر نیما رضایی معاون بین الملل دانشکده در خصوص راه اندازی شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران به پیشنهاد دانشکده پزشکی دانشگاه آبادان در شهر آبادان، دغدغه ها و ابهامات موجود در این فرآیند را بیان کرد و ضمن بحث و بررسی  موارد توسط اعضای هیات رئیسه، دکتر نفیسی نیز پیگیری هایی که در این خصوص انجام شده بود را مطرح کرد. 

 
دکتر خواجوی مدیر دفتر توسعه دانشکده  در خصوص  دوره گذار از دبیرستان به دانشگاه در همه گیری کووید- 19گزارشی ارائه داد و در خصوص چالش های بزرگ موجود از جمله : تداوم وضعیت بحران همه گیری کووید و لاجرم تداوم تغییرات ایجاد شده در شیوه آموزش دانشجویان، عدم مواجهه قبلی دانشجویان جدیدالورود با دانشکده، محدودیت خوابگاه ها ، ملاحظات در محدودیت تجمعات و رفت آمدهای بین شهری، بار روانی و نگرانی حاکم بر خانواده ها و دانشجویان صحبت کردند. 
  وی تصریح کرد: به دستور دکتر نفیسی کمیته ای مشترک برای برنامه ریزی دوره گذار بین معاونت آموزشی و دفتر توسعه آموزش تشکیل شد که در این کمیته شرایط و زیر ساختهای موجود از جمله داشتن محتوای مجازی از سال گذشته و برگزاری ترم آتی دوره های پیش بالینی به صورت مجازی  مورد بررسی قرار گرفت و با بررسی نهایی در کمیته اجرایی دوره پزشکی عمومی مصوب شد برنامه ریزی جهت برگزاری دوره گذار در بدترین سناریوی ممکن از جهت شرایط همه گیری که مستلزم برگزاری کاملا مجازی باشد.
  دکتر خواجوی با اشاره به زمان برگزاری دوره گذار در نیمه اول آبان ( 5 تا 9 آبان) شکل برگزاری آن را  در صورت تداوم شرایط قرمز کاملا مجازی (ترکیب برنامه آفلاین و آنلاین) و در صورت بهبود نسبی شرایط ترکیب گذارمجازی ( بخش عمده دوره) و حضوری و همچنین محتوای برنامه را پوشش اجزای قبلی برنامه با اعمال تغییرات بر مبنای شرایط جدید دانست و خاطر نشان کرد این امر با رایزنی و هماهنگی با معاونت آموزشی و دانشجویی دانشگاه، روابط عمومی دانشگاه و دانشکده، دفتر منتورینگ، دفتر راهنمای تحصیلی و ... انجام خواهد شد. 
وی در ادامه به اجزای پوشش داده شده برنامه همچون مراسم افتتاحیه به صورت آنلاین، تور دانشگاه گردی پانل های دانشجویی و والدین، برنامه های گروهی جهت آشنایی دانشجویان با یکدیگر و انتخاب نمایندگان، هماهنگی برنامه های منتورینگ و مشاوره تحصیلی، راه اندازی کانال و گروه، سایت مشترک، برگزاری ازمون تعیین سطح زبان انگلیسی اشاره کرد.
وی  در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد:  برنامه تا هفته بعد و پس از اتمام رایزنی با واحدهای مرتبط نهایی خواهد شد.

دکتر عکاظی معاون آموزش پزشکی عمومی در ادامه سخنان دکتر خواجوی  توضیحاتی را داد و گفت:  در بحث ورودی های جدید دو سیستم اصلی داریم یکی سیستم دوره گذار دانشجویان است که آمادگی پذیرش دانشگاه را داشته باشند و یکی هم بحث آموزش آنها است.
وی افزود:  در دوره گذار ما یک سیستم آشنایی بچه ها اعم از مجازی و حضوری در سالهای گذشته داشتیم که امسال همان سیستم با جنس بیشتر مجازی خواهیم داشت.
وی همچنین در خصوص چگونگی اطلاع رسانی به دانشجویان ورودی جدید از طریق سایت دانشکده و دانشگاه و لینک سایت به کانالهای مجازی و تلگرامی و بارگزاری دیتاهای معرفی سیستم سیپاد و اسکای روم و معرفی قسمتهای مختلف دانشکده در آنها و فرآیند ثبت نام حضوری دانشجویان و تور دانشکده گردی آنها به صورت حضوری توضیحاتی ارائه داد.  

دکتر نفیسی نیز در ادامه ضمن اشاره به سخت بودن شرایط برای مسئولین دانشکده و ورودی های جدید، در خصوص چگونگی تقسیم بندی دانشجویان و زمانبندی برنامه ها مواردی را در جهت بهتر انجام شدن دوره گذر پیشنهاد داد. 


در ادامه دکترنیما رضایی معاون بین الملل دانشکده گزارش از چگونگی برگزاری دومین جشن قدر استاد ارائه داد. 
وی در گزارش خود به جمع آوری 1557 رآی از فراگیران در مقاطع مختلف پزشکی عمومی و تخصص  فوق تخصصی و علوم پایه اشاره کرد و گفت: در 11 مرداد 99 جلسه نهایی داوری انجام شد و به برگزیدگان بصورت مخفی  رآی داده شد که از منتخبین در جلسه هیات رئیسه دانشکده تقدیر شد و مصاحبه ای انجام شد و در 29 مرداد از برگزیدگان تقدیر بعمل آمد. 
وی در ادامه سخنان خود، نقدهای انجام شده از طریق اساتید گروههای مختلف را انتقال داد و در پایان از زحمات دکتر نفیسی و حمایت وی از این برنامه و همکاری معاونتها تشکر کرد. 
دکتر نفیسی ضمن تشکر از دکتر رضایی و همکاران برای برگزاری این جشن که به بهترین شکل ممکن با توجه به محدودیتهای موجود، خیلی فراتر از انتظارات و به بهترین شکل ممکن برگزار شد تشکر کرد.
 وی همچنین دغدغه خود برای ادامه برگزاری این جشن در سالهای آینده را بررسی  و حساس بودن به برخی نارضایتی ها دانست و گفت: بعضی از انتخاب های نادرست را  باید بررسی  و علت آنها ریشه یابی شود تا از تکرار آنها برای سالهای آینده جلوگیری شود. 
وی خاطر نشان کرد:  جلوی انتخاب نادرست را  باید گرفت چرا که این امر باعث از دست رفتن اعتماد اساتید و فراگیران به انتخاب ما خواهد شد و در این صورت مراسم اعتبار خود را از دست خواهد داد و این آفت بزرگی خواهد بود. 
 


در پایان جلسه مراسم تکریم و معارفه دکترجواد سیدحسینیو دکتر مهرادعقیلی مسوولین پیشین و جدید آزمونهای معاونت تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی برگزار شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0