امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
19 اردیبهشت 1400

برگزاری جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی/18 اردیبهشت 1400

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
با حضور دکتر نیکنام و تفسیر آیاتی از قرآن کریم، جلسه هیئت رئیسه دانشکده پزشکی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، جلسه هیئت‌رئیسه صبح روز شنبه 18 اردیبهشت 1400 با تفسیر آیاتی از قران کریم توسط دکتر محمدحسین نیکنام استاد گروه ایمونولوژی و ارائه پیش گزارش عملکرد 4 ساله دانشکده جهت ارائه به دانشگاه، برگزار شد.
 دکتر نیکنام، در ابتدا آیات 183 تا 185 سوره بقره که ناظر بر وجوب روزه‌داری است را قرائت کرد و به بیان ویژگی‌های روزه‌داری و ماه رمضان  پرداخت و گفت: این آیه با یا ایها الذین شروع شده است که میتوان آن به نوعی با لغت ای عزیزانم معادل دانست که به خاطر اهمیت روزه داری است.
 وی افزود: روزه در دیگر ادیان و دیگر ملل و فرهنگ ها هم بوده است و خاص اسلام نیست و به نظر می رسد ریشه در فطرت بشر دارد و وقتی انسان اهمیت موضوع را درک می کند متوجه می شود سختی روزه فقط برای ما نبوده بلکه نتیجه آن برای تقوا ست.
دکتر نیکنام ادامه داد: طبق روایات از ماه رمضان تعبیر به ضیافت الهی شده است و اگر در یک ضیافتی مهمان دچار سختی و زحمتی شود از چشم میزبان دور نمی ماند و جایگاه او را دو چندان می کند خاصه این که میزبان بی نیاز باشد،امیدوارم در روزهای باقی مانده از ماه رمضان بهره کافی را از این مهمانی ببریم.
این مفسر قران و استاد دانشگاه در ادامه احادیثی در باب حفظ زبان، تاکید بر دعا توفیق بر دعا بیان کرد.
در ادامه و بیان دستور اصلی جلسه دکتر شهریار نفیسی گزارش عملکرد 4 ساله واحد ها که قرار است در جلسه هیات رئیسه دانشگاه ارائه و در کتابچه عملکرد دانشگاه چاپ شود را به صورت اجمالی بررسی و قرائت کرد.
گزارش دفتر توسعه شامل مجازی سازی آموزش، آموزش آنلاین، تم های طولی، گزارش معاونت پزشکی عمومی در خصوص سیپاد، ارزشیابی دوره، گزارش معاونت امور هیات علمی شامل تغییرات صورت گرفته در ارتقا اعضای هیات علمی، ارزشیابی تحت وب، بازنگری نقشه جامع اعضای هیات علمی، گزارش معاونت امور مالی اداری در رابطه با بازسازی انجام شده  در سطح دانشکده، خرید تجهیزات، گزارش معاونت دانشجویی شامل جشن قدر استاد، جشن فارغ التحصیلی، گذر از دبیرستان به دانشگاه، گزارش معاونت بین الملل در رابطه با  یورسن، نقاشی کودکان بیمار، دوره های بین المللی، گزارش معاونت تخصصی شامل آزمون تحت وب و ارزشیابی الکترونیک و گزارش معاونت پژوهشی در خصوص برگزاری دوره های  پژوهش برای دستیاران سال اول و مقایسه رشد وضعیت پژوهشی دانشکده پزشکی نسبت به سایر دانشکده های پزشکی کشور بود که تمامی به اختصار بیان و ارائه شد.
دکتر نفیسی در پایان پیشنهاد کرد کتابچه ای تحت عنوان عملکرد 8 ساله دانشکده به صورت مبسوط تر تدوین و منتشر شود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0