امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
18 تیر 1398

برگزاری جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی و مدیران گروه های آموزشی مستقر در پردیس پزشکی با حضور دکتر رحیم نیا

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

گالری عکس

جلسه اعضای هیات رئیسه دانشکده پزشکی و مدیران گروه های آموزشی مستقر در پردیس پزشکی با حضور دکتر رامین رحیم نیا مدیر برنامه ریزی منابع مالی، بودجه و پایش عملکرد دانشگاه صبح روز شنبه 15 تیرماه در سالن شورای دانشکده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، دکتر رامین رحیم نیا با بیان این که در شرایط فعلی کشور و با وجود تحریم ها در عسر و حرج هستیم گفت: اما میتوانیم مانند گذشته تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کنیم.
وی افزود: با توجه به کسری اعتبار حوزه آموزش، باید هزینه های جاری را مدیریت کنیم بدون این که خلل و آسیبی به فعالیت های علمی و آموزشی وارد شود.
دکتر رحیم نیا گفت: مدیریت هزینه متفاوت از صرفه جویی است را که به معنی کم کاری و کارنکردن نیست بلکه انجام فعالیت هم سو با مدیریت هزینه هاست و صرفا از انجام  فعالیت هایی که بهره وری و ارزش افزوده ای برای سازمان ندارد جلوگیری شود.
مدیر برنامه ریزی منابع مالی، بودجه و پایش عملکرد دانشگاه تصریح کرد: برای مدیریت هزینه در دانشگاه پیشنهاد ما این است که گروه ها هزینه های مصرفی خود اعم از تعمیرات و تجهیزات، مواد مصرفی و نیروی انسانی در سال جاری را بر اساس پلان سال 97 برآورد کنند و پس از تخصیص اعتبار در صورتی که با مدیریت هزینه مبلغی از بودجه درخواستی باقی بماند به گروه بازگردد البته هیچ اجباری برای ورود گروه ها به این طرح نیست.
وی افزود: در این راستا فرمی تهیه شده به عنوان تفاهم نامه دورن دانشگاهی با عنوان تفاهم نامه مدیریت عملکرد  که بین گروه ها و رئیس دانشکده تدوین شده و رئیس دانشگاه به عنوان تضمین اجرا و پرداخت آن است به این صورت که مدیران گروه ها درآمد اختصاصی و منابع سالانه را میتوانند از طریق حسابداری یا امور اداری در اختیار داشته باشند.
دکتر رحیم نیا با تاکید بر عدالت در پرداختی ها اظهار داشت: عدالت در پرداخت بسیار مهم تر از میزان پرداختی ها است و ما به گروه ها تضمین می دهیم که در صورت مدیریت هزینه مازاد آن در گروه باقی می ماند.
مدیر برنامه ریزی منابع مالی، بودجه و پایش عملکرد دانشگاه خاطر نشان کرد: بر حسب این تفاهم نامه قرار نیست خلاف قواعد  کاری انجام شود و لطمه ای به کیفیت آموزش وارد شود بلکه تاکید بر مستندسازی و شفاف سازی است.
دکتر فردین عمیدی معاون مالی و اداری دانشکده پزشکی گفت: سال گذشته برآورد کاملی از هزینه های مصرفی در دانشکده پزشکی به عمل آمد و از خروجی کالا ها از انبار تا پرداخت حق التدریسی ها به صورت کامل رصد شد.
​در این جلسه مدیران گروه های آموزشی نیز بر مدیریت هزینه ها تاکید کردند و هر یک به بیان ایده های خود در راستای صرفه جویی در مواد مصرفی از برگزاری آزمون های الکترونیک تا سرمایه گذاری بر روی بخش بین الملل، طراحی ورکشاپ ها علمی پرداختند.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0