امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
11 آبان 1398

جلسه توجیهی ویژه دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی ورودی 98 دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

گالری عکس


با تبیین آیین نامه آموزشی و تشریح  برنامه جامع ارزشیابی  برنامه های آموزشی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی (Ph.D)​جلسه توجیهی ویژه دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی ورودی 98 دانشکده پزشکی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، این جلسه توجیهی بعد از ظهر امروز شنبه 11 آبان با حضور دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی ورودی 98 دانشکده پزشکی در تالار دانشجو برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر ایرج کاشانی معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی به تبیین آیین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد پرداخت و گفت: تعدادکل واحدهای انتخابی دوره کارشناسی ارشد و بر حسب رشته حداقل 28 و حداکثر 32 واحد است و 6 نیاز مربوط به پایان نامه می باشد.
وی در خصوص حضور و غیاب دانشجویان گفت: 4/17 دروس نظری و 2/17 دروس عملی مجاز به غیبت موجه می باشد و درصورتی که تعداد غیبت موجه بیش از این تعداد باشد درس مورد نظر حذف و یا اگر در موعد  امتحان باشد نمره دانشجو صفر خواهد شد.
دکتر کاشانی ادامه داد: طول دوره کارشناسی ارشد 4 ترم است که با مجوز به 6 ترم میرسد و اگر طول دوران تحصیل بیش از این باشد خود به خود دانشجو حذف می شود.
معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی در ادامه در خصوص انتخاب استاد راهنما، نگارش پایان نامه، شرایط مهمانی صحبت  و تاکید کرد: ميانگين كل نمرات دانشجو در پايان دوره نبايد از 14 كمتر باشد، در غير اين صورت از دريافت مدرك كارشناسي ارشد محروم مي شود.
وی خاطر نشان کرد: حضور تمام وقت دانشجو، مطابق ضوابط و مقررات دانشگاه در مورد حضور تمام وقت مريبان گروه هاي آموزشي ذيربط است، همچنین تمام دانشجويان دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته ميتوانند در طول سال از يك ماه مرخصي استفاده کنند که اين مرخصي قابل ذخيره شدن نیست.
دکتر کاشانی در ادامه در خصوص آیین نامه آموزشی دکترای تخصصی صحبت کرد و گفت: دوره دکتری به دو مرحله آموزشی و پژوهشی تقسیم می شود که مرحله آموزشی از زمان پذیرفته شدن دانشجو در آزمون ورودی آغاز و به آزمون جامع ختم می شود و دوره پژوهشی پس از کسب نمره قبولی در آزمون جامع و ثبت پروپوزال آغاز می شود و کسب نمره حداقل 15 در آزمون جامع شرط قبولی و ثبت پروپوزال است.
وی افزود: دانشجویان دکترای تخصصی باید 18 تا 32 واحد بگذرانند و نیاز به واحد جبرانی بنا بر تشخیص گروه خواهد بود.
دکتر کاشانی ارائه دو مقاله برای صدور مجوز دفاع از پایان نامه را ضروری دانست و گفت: اگر دانشجو مقاله سومی داشته باشد نمره تشویقی برای وی در نظر گرفته خواهد شد.
معاون تحصیلات تکمیلی با اشاره به اهمیت تکمیل لاگ بوک الکترونیکی برای دانشجویان دکترا گفت: در پایان هر ترم میزان فعالیت شما در لاگ بوک بررسی خواهد شد و امتیاز کسب شده در پایان دوره نشان دهنده میزان فعالیت شما خواهد بود.
در ادامه دکتر ابوالفضل گلستانی از اعضای کمیته ارزشیابی تحصیلات تکمیلی به معرفی نظام جامع ارزشیابی برنامه های آموزشی پرداخت و گفت: ارزشیابی برنامه ی آموزشی جهت  ارتقاء و بهبود شرایط آموزشی خواهد شد.
وی افزود: اگر دانشجویان در ارزشیابی دوره آموزشی مشارکت نداشته باشند نباید انتظار بهبود وضعیت آموزشی را داشته باشند.
دکتر گلستانی در خصوص ساختار ارزشیابی برنامه آموزشی در دانشکده توضیحاتی ارائه کرد و گفت: واحد ارزشيابي برنامه‌هاي آموزشي تحصیلات تکمیلی رشته های علوم پایه دانشکده پزشکی، زير نظر معاونت علوم پايه و تحصيلات تكميلي دانشکده، در 22 ارديبهشت 95 آغاز به کار کرد و در حال حاضر جلسات کمیته به صورت هفتگی برگزار می شود، همچنین در هر 10 گروه آموزشی علوم پایه نیز کارگروه ارزشیابی وجود دارد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: علی رغم بودجه انقباضی و مشکلات مالی، شما دانشجویان می توانید از طریق پایان نامه های محصول محور و ارتباط با مراکز تحقیقاتی بودجه مورد نیاز طرح های تحقیقاتی خود را کسب کنید. 


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0