امروز : دوشنبه 29 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
4 شهریور 1398

مراسم جشن بزرگ غدیر و روز کارمند در دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
توسط بسیج جامعه پزشکی مراسم جشن بزرگ غدیر و روز کارمند همراه با تقدیر از سادات حاضر در مجلس در دانشکده پزشکی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، در ابتدای این مراسم حجت الاسلام حسین زنده دل معاون فرهنگی بسیج جامعه پزشکی با تبریک عید غدیر  و روز کارمند به مسئله عقد اخوت اشاره کرد و گفت: این مسئله برکات زیادی از جمله از بین بردن کدورت ها دارد.
 وی افزود: در صدر اسلام و بعد از مهاجرت مسلمین به مدینه پیامبر اکرم برای مسلمانان مکه و مدینه عقد اخوت جاری کرد، و برای خودشان و حضرت علی نیز عقد اخوت جاری کردند و فرمودند تو برادر من هستی.
حجت الاسلام زنده دل ادامه داد: با روایات و صحبت هایی که پیامبر فرمودند: حجت را برای همه تمام کردند و جایی برای سرباز زدن و پذیرش ولایت امیر المومنین باقی نگذاشتند.
در ادامه حجت الاسلام تاج لنگرودی گفت: هر چیزی یک محدوده و قالبی دارد که انسان باید خود را درآن قالب دربیاورد اما به قول "صاحب بن عباد"  وزیر رکن الدوله دیلمی، این مجد و بزرگی است که به واسطه حضرت علی به بزرگی و کرامت رسید.
وی در ادامه به توکل اشاره کرد و گفت:  محدوده توکل ان است که انسان متوکل از چیزی نمیترسد مادامی که به خدا توکل دارد.
حجت الاسلام تاج لنگرودی با تبریک عید غدیر، واقعه مباهله، انگشتر بخشیدن حضرت علی در نماز ، شان سوره هل اتی گفت: پیامبر اسلام به مناسبت‌های مختلف علی را نسبت به خود در منزلت و مقام هارون برای موسی معرفی نموده و بدو فرموده‌است: أنت منّي بمنزلة هارون من موسی إلّا إنّه لا نبيّ بعدي. یعنی تو برای من در مقام و منزلت هارون از موسی هستی جز این‌که بعد از من پیغمبری نخواهد بود.
پخش کلیپ، اجرای گروه تواشیح مهر ولایت، قرعه کشی، تقدیر از سادات حاضر در مراسم و اهدای شاخه گل به کارمندان حاضر در مراسم از دیگر بخش های این ویژه برنامه بود که توسط بسیج جامعه پزشکی و اساتید دانشگاه بعد از  ظهر دیروز یکشنبه سوم شهریور در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0