امروز : سه شنبه 30 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
24 تیر 1397

هفتمین جشن یکپارچه فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشگاه برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
بار دیگر جشن یکپارچه فارغ التحصیلان دانشگاه، نشانی از همبستگی و صلابت دانشگاه را به نمایش گذاشت.


گالری عکس جمشید ربیعی
گالری عکس حسین اکبریان
گالری عکس الهام حق شناس

وارد تالار بزرگ وزارت کشور که می‌شوی، فوران انرژی دانشجویان فضا را پر کرده است؛ حرارت و انرژی اینجا حتی از گرمای میانه تیرماه تهران هم بیشتر است؛ هرجایی که سر برمی‌گردانی، جمعی از دانشجویان را می‌بینی که با شور و هیجان، مشغول ثبت خاطرات یکی از بهترین روزهای زندگی خود هستند؛ در گوشه و کنار هم پدران و مادرانی را می‌بینی که با افتخار، نتایج عمری تلاش و ازخودگذشتگی خود را می‌بینند و قند هست که مدام در دلشان آب می‌شود، دقیق‌تر که می‌شوی استادان بزرگ دانشگاه را می‌بینی که حاصل تلاش چندین ساله خود را باذوق نگاه می‌کنند و اگر دقیق‌تر باشی می‌بینی هنوز با رفتار و گاهی گفتاری دوستانه و کوتاه به دانشجویان خود درس بزرگی و بزرگ‌منشی می‌آموزند.
استاد بهادری بزرگ، با بیانی شیوا و نوایی سرشار از ابهت و افتخار، سوگندنامه را قرائت می‌کند.
اینجا  پر ازشور و شادی و هیجان است و افتخار... اینجا هفتمین جشن یکپارچه فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

هفتمین جشن یکپارچه فارغ‌التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران از ساعت 16 روز جمعه 22 تیر 97 با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت، مشاور عالی رئیس دانشگاه، روسای دانشکده‌ها، جمعی از استادان برگزیده و حدود 2 هزار دانش‌آموخته دانشگاه و خانواده‌هایشان در تالار بزرگ وزرت کشور برگزار شد.
این مراسم با تلاوت کلام‌الله مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز و در ادامه نماهنگی از دانشکده‌های مختلف دانشگاه پخش شد. اجرای استندآپ کمدی مجید عزتی از دیگر برنامه ها بود  و سپس در کلیپی، روسای دانشکده‌ها جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان را به آنان تبریک گفتند و نظری یکی از دانشجویان خارجی به تمامی مدعوین این روز بزرگ را تبریک گفت و برای همه آرزوی موفقیت کرد.

جشن یکپارچه نشان عظمت و همبستگی دانشگاه است
در ادامه برنامه دکتر بهادری رئیس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه ضمن خیرمقدم به همه دانشجویان و خانواده‌هایشان و همچنین قدردانی از حمایت های دکتر کریمی، رئیس دانشگاه گفت: امروز را به همه شما دانشجویان نخبه کشور تبریک می‌گویم، همین‌طور به خانواده‌هایتان به‌واسطه موفقت شما و به همه استادان دانشگاه که نتایج زحمات چندساله خود را مشاهده می‌کنند.
وی افزود: امروز روز مبارکی برای مجموعه سلامت کشور است، زیرا نزدیک به 2 هزار دانشجوی نخبه کشور از 13 دانشکده وارد چرخه سلامت و خدمت‌رسانی به بیماران می‌شوند.
دکتر بهادری با اشاره به سابقه 12 ساله تأسیس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان گفت: دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه با حمایت دکترلاریجانی و با هدف نشان دادن عظمت  و یکپارچگی دانشگاه  تاسیس شد. یکی از برنامه این دفتر برگزاری جشن یکپارچه بود که از 7 سال پیش آغاز شده و امروز هفتمین نشان پکپارچگی دانشگاه به نمایش گذاشته شده است. 
وی ادامه داد: این دانشگاه متعلق به عموم مردم است و مانند تمامی دانشگاههای بزرگ انتظار می رود که دانش آموختگان و خانواده هایشان در حفظ  و عظمت این دانشگاه تلاش کنند.
دکتر بهادری با بیان اینکه، فقط گرفتن مدرک مهم نیست بلکه هدف خدمت صادقانه  است تصریح کرد: شما در دانشگاهی تحصیل کرده اید که حضور استادان فرهیخته، تعداد فراوان بیمارستانها، آزمایشگاهها، مراکز تحقیقاتی از ویژگی های خاص آن است. 
رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه در پایان خاطر نشان کرد: تمامی دانشگاه اعم از استادان و کارکنان در رسیدن شما به هدف بزرگتان تلاش کرده اند که جا دارد از همه قدردانی کنیم و با خدمت صادقانه بر زحماتشان ارج نهیم. 

مدرک مهم است ولی داشتن مهارت مهم تر است
سپس دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت  و جزء یک درصد دانشمندان برتر دنیا ، ضمن تیریک به دانشجویان و خانواده های آنها از زحمات رئیس دانشگاه و رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه برای برگزاری این مراسم قدردانی کرد.
وی ادامه داد: ممکن است یکی از مراحل مهم زندگی هر یک از ما همین جشن فارغ التحصیلی باشد این مرحله برای خانواده ها نیز بسیار ارزشمند است به دلیل اینکه ثمره زحمات خود می بینند و به آن افتخار می کنند.
دکتر لاریجانی گفت: ما در حوزه پزشکی دستاوردهای بسیاری داریم . تربیت نیروی انسانی، در سطوح مختلف موجب شده نیازهایمان به خارج کشور کاهش یابد. زمان زیادی نیست که در کشور ارائه خدمات پزشکی توسط پزشکان هندی و پاکستانی انجام می شد و امروز با همت عزیزانی چون شما از این حیص بی نیاز شده ایم به طوریکه رتبه نخست نیروی انسانی را در منطقه کسب کرده ایم.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، ادامه داد: امروز امکانات در تمامی سطوح تخصصی، فوق تخصصی و PHD در کشور فراهم است و نیازهای کشور تا حد زیادی برآورده شده و تاثیرات بسیاری داشته، به عنوان نمونه ای از خدمت، در این دانشگاه 6 تا7 هزار پیوند مغز استخوان و بیش از 400 تا 500 پیوند کبد در کشور انجام شده است. 
وی با بیان اینکه، در تمامی خدمات پزشکی در جایگاه خوبی هستیم اظهار کرد: البته اذعان داشتن به این مطلب به منزله این نیست که چالشی در آموزش وپژوهش وجود ندارد اما در مجموع با تلاش دانش آموختگان دانشگاههای علوم پزشکی کشور، استادان و مدیران دانشگاهها وضعیت ما در تولیدات پزشکی جایگاه مطلوبی دارد.
دکتر لاریجانی افزود: آموزش پزشکی ما با استراتژی نسبتا مشخص پیش می رود و علی رغم اینکه چیزی حدود 10 تا 15 درصد تعداد اساتید کشور در حوزه علوم پزشکی مشغول خدمت هستند خوشبختانه 30 درصد تولیدات علمی کشور در این حوزه انجام می گیرد و امسال نخستین سالی است که ایران در منطقه، برترین کشور از لحاظ تولیدات علمی شناخته شده است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، ادامه داد: این دانشگاه یکی از 70 دانشگاه کشور و نخستین دانشگاه پس از دارالفنون است که حوزه پزشکی را با پزشکی نوین گسترش داده است. 
وی افزود: علی رغم اینکه، دانشگاه تهران در حدود 10 درصد آموزش پزشکی کشور را به عهده دارد این دانشگاه توانسته کیفیت آموزشی خود را آنچنان حفظ کند که امروز سرآمد دانشگاههای علوم پزشکی در کشور و در افق بین المللی در منطقه است . ما این افق را فراتر از کشور از می دانیم و به یاری خدا در عرصه های بین المللی مسیر خود را توسعه خواهیم داد.
دکتر لاریجانی با بیان اینکه، این دانشگاه بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی و استعدادهای درخشان را در  کارنامه خود دارد تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم این مسیر را حفظ کرده و بر افتخارات خود بیفزاییم.
وی ادامه داد: در گروه پزشکی خدماتی که انجام می شود مستقیم یا غیر مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است باید مهارت های خود را حفظ و ارتقا دهیم. حفظ مهارت ها کار آسانی نیست ولی لازم و ضروری است . مدرک مهم است ولی آنچه مهم تر است مهارت است که خدمت بهتر به مردم در گرو آن است.
وی افزود: باید توجه داشت که نقش اجتماعی و اخلاقی ما با ارائه خدمات صادقانه به مردم تعریف و مسیر زندگی معقولی برایمان ترسیم می شود.همه ما برهه ای از حیات را در این دنیا سپری می کنیم و اگر مسیر درستی تعریف کنیم می توانیم زندگی معقولی برای خود تشکیل دهیم.
دکتر لاریجانی در پایان سخنان خودضمن آرزوی موفقیت برای فارغ التحصیلان خاطر نشان کرد: امیدوارم با کمک خداوند بزرگ و با تلاش جدی پس از فارغ التحصیلی، با نگاهی عمیق و تحلیلی منطقی از شرایط و همچنین مثبت گرایی به دلیل ارتباط با نیازهای سلامت مردم، به یاری آنها بشتابید و موفق عمل کنید.
پس از سخنرانی دکتر لاریجانی، مراسم تقدیر از استادان و دانش‌آموختگان برگزیده دانشگاه برگزار شد.
مراسم قرائت سوگندنامه
در بخش بعدی برنامه استاد دکتر بهادری، رئیس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه ضمن تبریک مجدد به همه دانش‌آموختگان دانشگاه گفت: به‌طور ویژه از خانواده دانش‌آموختگان دانشگاه تشکر می‌کنم که بهترین نمونه‌های دانشجویی را تحویل ما دادند و ما هم امیدواریم بهترین افراد را تحویل جامعه داده باشیم.
وی افزود: از امروز همه شما عضوی از دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه هستید و از همه شما دعوت می‌کنیم ارتباط خود را ا دانشگاه حفظ کنید و ما را در جریان فعالیت‌ها و اقدامات خود قرار دهید.
در ادامه مراسم قرائت سوگندنامه برگزار شد.
بخش پایانی برنامه اجرای موسیقی زنده توسط بابک جهانبخش بود و با پذیرایی شام مراسم ساعت 21 به پایان رسید.
خبر: مقدم
عکس: جمشید ربیعی


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0