امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
25 مهر 1397

برگزاری اولین جلسه یادگیری مبتنی بر مساله

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
کارگاه جایگاه علوم پایه در حرفه پزشکی به همت دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی روز دوشنبه مورخ 23 مهر از ساعت 8 الی 12 برای دانشجویان پزشکی جدیدالورود در تالار قریب برگزار شد. در این کارگاه که با روش یادگیری مبتنی بر مسئله برگزار شد تعدادی از دانشجویان پزشکی سال بالاتر که در برنامه دانشجو به عنوان مدرس آموزش دیده بودند به عنوان تسهیلگر کار گروهی حضور داشتند. وجه متمایز کننده این کارگاه برگزاری آن در تالار قریب دانشکده پزشکی بود که به منظور برگزاری جلسات یادگیری فعال، یادگیری مشارکتی و تعامل تجهیز شده است.
فضای تالار قریب در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با هدف ایجاد شرایط یادگیری فعال و مشارکتی بهسازی شد و در این مسیر تلاش های بسیاری برای ایجاد فضایی استاندارد برای یادگیری، محیطی محرک خلاقیت، مشارکت و تعامل انجام شد تا بتوان فضای کلاس های دانشکده پزشکی را به نحوی که با فضاهای یادگیری مطرح شده در سطح بین المللی قابل مثال زدن باشد، بهسازی نمود.
این محیط با اهداف زیر بهسازی شده است. 
تاکید بر حل مساله
یادگیری عمیق و تعاملی
یادگیری با کمک همتایان
ایجاد جو یادگیری مشارکتی
ایجاد مهارت کار در تیم و همکاری
ایجاد سطوح بالای یادگیری (تجزیه و تحلیل، ارزشیابی و خلاقیت)
مدرسان و تسهیلگران این کارگاه سرکار خانم دکتر خواجوی از گروه داخلی و دانشجویان شامل نگار احمدی، الهام جلدی، محمد صادق جعفر پور، مهسا رفیعیان، فائزه عباسپور، مجتبی خواجه علیزاده عطار، احمدرضا عباسلو، هورا غلامی، فاطمه میرزایی، زهرا ولی زاده و دبیر برنامه خانم دکتر علیزاده بودند. 


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0