امروز : دوشنبه 29 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
4 اسفند 1397

سرپرست تیم ارزیاب وزارت بهداشت:اطلاعات تیم ارزیاب جهت قضاوت ارزشی در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
سرپرست تیم ارزیاب وزارت بهداشت گفت:  قضاوت ارزشی دوره پزشکی عمومی بر اساس اطلاعات و استانداردهای تیم ارزیاب بیرونی دوره آموزش پزشکی عمومی به کمیته اعتبار بخشی وزارت بهداشت صورت خواهد گرفت.
دکتر طاهره چنگیز سرپرست تیم ارزیاب بیرونی وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشکده پزشکی در رابطه با دوره آموزش پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: من از نظر سرپرست تیم ارزیاب وزارت بهداشت نمی توانم اظهار نظر قضاوتی داشته باشم.
 وی افزود: ارزیابی که از آموزش پزشکی در این دانشکده صورت گرفت بر اساس استانداردها بود و به لحاظ مقررات ما مکلف هستیم بدون قضاوت ارزشی و بر اساس اطلاعاتی که داریم گزارش را به وزارت بهداشت انتقال دهیم و کمیته اعتبار بخشی بعد از بررسی اطلاعات و و نظرات تیم ارزیاب بیرونی و پیشنهاداتی که دارند قضاوت ارزشی را انجام خواهد داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از دانشگاه های بزرگ کشور است و ویژگی های خاص خود را دارد هم از لحاظ ترکیب دانشجویانی که برای دوره پزشکی عمومی  وارد این دانشگاه می شوند و هم از نظر توانمندیهای که بعد از فارغ التحصیلی دارند.
دکتر چنگیز ادامه داد:  ساختار دانشگاه تهران خیلی مبتنی بر تربیت پزشک عمومی برای کار در آینده به عنوان صرفا یک پزشک عمومی طراحی نشده بلکه هدف آماده کردن دانشجویان پزشکی برای این است که برای مقاطع بالاتر آماده شوند و در دوره های تخصصی و فوق تخصصی شرکت کنند. البته برای دوره پزشکی عمومی هم تلاش هایی شده اما عموما دانشجویان این دانشگاه در دوره پزشکی عمومی باقی نمیمانند و این مسئله موجب ایجاد یک تعارض شده است و دست برنامه ریزان دانشگاه علوم پزشکی تهران را بسته است.
وی با اشاره به ارزیابی صورت گرفته گفت: ارزیابی دوره آموزش پزشکی عمومی الزاما ممکن است کمک چندانی به این قضیه که صرفا یک پزشک عمومی برای کار در این نقش تربیت شود، نکند البته تلاش هایی شده و نمونه هایی از این تلاش ها  برای تربیت پزشکی عمومی توانمند موجود است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطر نشان کرد: بافت و ساختار دانشگاه علوم پزشکی تهران تخصصی و فوق تخصصی است و این کار را برای تربیت یک پزشک عمومی توانمند مشکل می کند که برای رفع این مشکل استانداردهای وزارت بهداشت و مهم تر از آن عزم دانشگاه بسیار می تواند کمک کننده باشد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0