امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
14 دی 1399

دکتر لباف: دستیاران دانشکده پزشکی موفق به کسب ۳۰ درصد رتبه های برتر ازمون دانشنامه شدند

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی تهران، مراسم تقدیر از ۱۷۰ فراگیر برتر مقاطع مختلف تحصیلی از دوره های آموزشی تخصصی و فوق تخصصی، پزشکی عمومی و تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی تهران به صورت مجازی در تالار ابن سینا برگزار شد.

در ابتدای مراسم دکتر لباف ضمن تبریک به تمام فراگیران دانشکده در تمام مقاطع تحصیلی گفت: سال گذشته مراسم تقدیر از دستیاران به صورت حضوری برگزار شد که امسال به دلیل شیوع کونا به صورت مجازی و تجمیعی با سایر معاونت ها برگزار شد.
دکتر امیر علی سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این مراسم با تبریک به فراگیران برتر مقاطع مختلف تحصیلی دانشکده پزشکی گفت: این روز فرخنده را به همه شما تبریک میگویم.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران بدون اغراق دانشگاه اول کشور است، طبق اخرین رده بندی آخرین آموزشی که توسط گروه های مستقل بدون هیچ گونه سو گیری و در  ۱۴ حیطه  انجام شد، دانشگاه علوم پزشکی تهران در ۱۲ حیطه، با اختلاف بسیار موفق به کسب رتبه اول شد و در دو حیطه دیگر رتبه دوم و سوم را کسب کرد.
 وی ادامه داد: شما در بهترین دانشگاه علوم پزشکی کشور مشغول به تحصیل هستید یا  فارغ‌التحصیل شده اید.
وی تصریح کرد: مطمئناً استعدادهای خدادادی شما به اضافه حمایت هایی که از طرف خانواده شده اید و البته محیطی که تمام مجموعه دانشگاه تلاش کرده‌اند ایجاد کنند تا آموزش شما در بهترین شکل ممکن در آن شکل بگیرد در این موفقیت نقش داشته اند.
 وی ادامه داد: احساس می‌کنیم نسبت به این دانشگاه دین داریم همانگونه که نسبت به خانواده آب و خاک کشور نسبت به قوم و طایفه و شهر و شهرستانی که از آن آمده ایم دین داریم.
 اما سعی کنید به جایی که از در آن رشد کردید و پرورش یافتید، چیزهایی را اضافه و تکمیل کنید تا وقتی آیندگان در آن محیط حضور می یابند و از آنچه وقتی شما در آن پرورش یافتید و حضور داشتید، محیط و مجموعه بهتری داشته باشند، همه ما باید در این مسیر تلاش کنیم حتی شده یک قدم کوتاه برای بهتر شدن شرایط برداریم.
معاون آموزشی دانشگاه ادامه داد: این راه  توسعه و تعالی است که بسیاری از کشورها از چند دهه قبل این مسیر را طی کردند اما متاسفانه ما در این مسیر کاهلی داشتیم، که خوشبختانه در محیط دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان یک دانشگاه پیشرو، راه خود را طی می‌کنیم و این کاستی ها با انگیزه و شور و نشاط جوانی، توانایی و استعداد ها کم و کاستی آن جبران خواهد شد و می توانیم در رده  دانشگاه های برتر دنیا قرار بگیریم.
 
دکتر شهریار نفیسی رییس دانشکده پزشکی در این مراسم گفت: هر سال به مناسبت های مختلف، مراسم دانشجویی برای دانشجویان پزشکی عمومی، مراسم هفته پژوهش ویژه فراگیران تحصیلات تکمیلی و مراسم تقدیر از رتبه های برتر ویژه دستیاران و فارغ التحصیلان دوره های تخصصی و فوق تخصصی در دانشکده برگزار می شد، که امسال به متاسفانه به دلیل پاندمی کرونا موفق به برگزاری هیچ کدام از این مراسم‌ها نشدیم.
وی افزود: به همت همکاران عزیز معاونت های آموزشی در دانشکده قرار بر این شد که یک مراسم ترکیبی مجازی برای تقدیر از دانشجویان برتر در مقاطع مختلف تحصیلی دانشکده پزشکی  و فارغ التحصیلان عزیز داشته باشیم.
وی با بیان این دانشگاه تهران همواره در برنامه های مختلف کشوری سرآمد بوده، اعلام کرد:  امسال در آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی متجاوز از ۱۲۰ رتبه برتر ۵ درصد و ۱۰ درصد از میان فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی بودند، که واقعاً یک رکورد قابل توجه است.
وی ادامه داد: به همین ترتیب دانشجویان دوره ی پزشکی عمومی در امتحانات مختلف علوم پایه و پیش کارورزی مانند سال گذشته در سطح کلان منطقه و کشوری خوش درخشیدند؛ برای دوره های تحصیلات تکمیلی به غیر از آزمون ورودی در سطح کلان منطقه و کشوری امتحانی که بتوان دانشجویان را محک زد نداریم و تنها  امتحانات جامع را داریم که از برگزیدگان و منتخبین ان تقدیر خواهیم کرد.
دکتر نفیسی خاطر نشان کرد:  فرصتی که بتوانیم در سطح کشوری و کلان منطقه عملکرد آنها را محک زد از طرف وزارتخانه فراهم نشده است، با این وجود فارغ‌التحصیلان و فراگیران ما در تحصیلات تکمیلی مانند سایر مقاطع نمونه و برجسته هستند و از این بابت به خود و خانواه هایشان تبریک میگوییم که بهترین دانشجویان کشور هستند امیدوارم این مراسم تقدیر کوچک با توجه به شرایط کرونایی تدارک دیده شده است برای دوستان عزیز خوشایند باشد و انگیزه آنها را مضاعف کند تا در فرصت های بهتر بتوانیم بتوانند به صورت حضوری در خدمت عزیزان باشیم از عملکرد آنها تقدیر کنیم.

دکتر ایرج کاشانی معاون اموزش تحصیلات تکمیلی گفت: شما در مرحله آموزش قرار داشتید و توانستید از وقت تان استفاده کنید و همت داشته باشید و با همت بلندی که داشتید جزو دانشجویان برتر تحصیلات تکمیلی باشید.
وی گفت: من می دانم که درس خواندن سخت ترین کار دنیاست چرا که تنها چیزی است که اگر قرار باشد یک نفر مثل شما به این مرحله برسد باید ۲۲ سال از وقت و زندگی خود را بگذارد از تفریحات و پول بگذرد و با تلاش و استعداد خودش درسش را تمام کند و بعد از ۲۲ سال ثمره زحمات خود را ببیند، که خوشبختانه شما جزو آن افرادی هستید که در این ورطه قرار گرفتید و سعی کردید از زمان به بهترین نحو استفاده کنید و جز شایستگان باشید این جای قدردانی دارد.
وی تصریح کرد: اما باید به خاطر داشته باشید که مرحله آموزشی را گذرانده اید و هنوز مرحله پژوهشی شما باقی مانده است این تلاش و این استعداد و همت شما باید در مرحله پژوهشی هم ادامه داشته باشد تا انشاالله باید قوی و قابل اتکا تهیه کنید و بتوانید و  مثمرثمر برای آینده شغلی شما باشد.
وی ادامه داد: افراد مسئولیت پذیر مانند شما که با مالیات مردم تحصیل می کنند و می خواهند به منصب و مقامی برسند از این وقتی که در اختیارشان گذاشته شده است سعی می کنند به بهترین نحو استفاده کنند، از شما می‌خواهم این راه را ادامه دهید و ان‌شاءالله مسئولین و برنامه ریزان به این نکته توجه داشته باشند شما بهترین افراد برای خدمت به جامعه هستید و در  مشاغل بهتر و مناسب تر از شما استفاده کنند حضور شما باعث بهبود شرایط مملکت خواهدشد.
وی گفت: استمرار موفقیت و برتری در تمام عرصه های علمی و حرفه ای آرزوی قلبی تمام اساتید و مسئولین دانشکده است.
در ادامه دکتر سید روح ا... میری معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده پزشکی ضمن تبریک به فراگیران برتر مقاطع مختلف تحصیلی گفت:  امیدوارم شاهد موفقیت های روز افزون شما عزیزان باشم.


دکتر آرش عکاظی معاون آموزش پزشکی عمومی در این مراسم گفت:  جای خوشحالی است که در مراسم تقدیر از نفرات برتر دانشجویان و فراگیران دانشکده پزشکی در سال ۹۹ هستم.
وی افزود: می دانیم که دانشکده پزشکی محلی هست که استعدادهای خاص کشور در آن جذب میشوند و رقابت در بین استعداد های درخشان و برتر شدن در بین این توانمندی‌های کمیاب، بسیار جایگاه خاصی دارد.
معاون آموزشی دانشکده پزشکی تهران ادامه داد: بسیار تبریک می گویم خدمت شما دوستان که توانستید در میان همکلاسی های توانمند خود جایگاه مناسبی را پیدا کنید و رتبه برتر را کسب کنید و این جای افتخار دارد.
وی تصریح کرد: می دانیم که امسال با توجه به شرایط کرونا، تغییر در فرآیندهای تحصیلی صورت گرفته است  و شرایط ما سخت‌تر شده است و در روند تحصیل از ارتباط با همکلاسی ها تا بیمار دیدن را تحت شعاع خود قرار داده و تاثیر گذاشته است، علی رغم تمام چالش ها و مشکلات، بسیار خوشحال کننده است که در بین چالش های موجود توانستید خودتان را در تحصیل حفظ کنید و بتوانید رتبه برتر رو در بین همکلاسی‌های خودتان کسب کنید.
 دکتر عکاظی  گفت:امسال با توجه به اینکه اولین دوره ای هست که  با این فرم  به صورت مجازی برگزار می شود، نفرات برتر بر اساس نمرات موجود ارزیاب و انتخاب شدند، در دوره های آتی  معیارها و فرایندهای انتخاب تغییر خواهد کرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم این توانمندی خود را حفظ کنید و در فاز عملیاتی و به کارگیری این توانمندی و در حوزه خدمت‌رسانی به بیماران که در فاز بالینی  با آن مواجه هستید استفاده کنید و در بحث تعهد حرفه ای که استفاده از توانمندی های شخصی برای ارائه خدمات بهتر به هم نوعان خود است بهره ببرید و  در آن فاز هم سرلوحه و سرمشق همتایان خودتان باشید و در سایر مراحل زندگی نیز بدرخشید و ما به شما افتخار کنیم.
 
دکتر علی لباف معاون آموزش تخصص و فوق تخصصی دانشکده پزشکی در این مراسم با تبریک به تمامی دستیاران دانشگاه، اعضای هیات علمی، مسوولین و پرسنل آموزشی و پشتیبانی دانشگاه گفت: مانند هر رقابتی افراد بسیار زیادی تلاش کرده اند تا گروهی به نمایندگی از انها بتوانند افتخار آفرینی کنند.
وی با تبریک ویژه به دستیاران گفت:  مشخصا دستیاران عزیزی که در این شرایط دشوار و روزهای کرونا که مطمئنا برای سالها خاطرات عمدتا تلخ این روزها به یادمان خواهد ماند، خاطراتی که برای ما توام بود با از دست دادن عزیزان، تنهایی ها و نگرانی ها و مسایل دیگر.
دکتر لباف تصریح کرد: با تمام مشکلات، سالهای بعد، خاطره فداکاریهای شما در خدمت به جامعه در یادها خواهد ماند و همچنین دلیل موجهی است برای این که چرا حرفه و خدمات حوزه درمان حرفه ای، متفاوت و ارزشمند بوده و از ستونهای پایداری هر جامعه ای است.
وی با اشاره نتایج درخشان دستیاران دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در آزمون دانشنامه تخصص و فوق تخصص گفت: آزمون امسال با فراز و نشیب های عجیب و کم سابقه ای همراه بود حداقل من به خاطر نمی آورم در این پانزده سال اخیر این همه ابهام و تعلیق را، به همین علت پیام های متعددی از دستیاران عزیز دریافت کردم که برای مطالعه مستمر و جدی برای کسب رتبه دچار مشکل شده بودند و این امر هرچند که بالسویه بوده اما ارزش کسب رتبه در این شرایط را برای دستیاران زحمتکش دانشگاه علوم پزشکی تهران  دو چندان میکند.
وی خاطر نشان کرد: فارغ التحصیلان امروز ما بدانند که نشان دانشگاه علوم پزشکی تهران بر مدرک فارغ التحصیلی شان چه جایگاه ارزشمندی دارد،بسیاری از مفاخر پزشکی کشورمان که در جای جای ایران و دنیا مشغول طبابت و پژوهش و تولید علم هستند از فارغ التحصیلان این دانشکده هستند و امیدوارم شما هم به زودی در زمره مفاخر پزشکی کشور باشید.
معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی با اشاره به سابقه آزمون دانشنامه گفت: در سال ۹۵ رتبه های برتر آزمون دانشنامه به صورت رتبه یک و دو و سه اعلام میشد، اما از آنجایی که در برخی رشته ها فاصله بسیار کمی بین این رتبه ها وجود داشت و برخی حواشی دیگر تصمیم گرفته شد که از سال 96 رتبه ها به صورت 10 درصد و 5 درصد اول آزمون اعلام شود.
دکتر لباف به نتایج دستیاران دانشکده پزشکی در آزمون دانشنامه سال ۹۶ به بعد اشاره کرد و گفت:   در سال 96 هفتاد و نه نفر، سال 97 هشتاد نفر سال 98 صد و دو نفر و سال 99 یکصد و بیست و پنج نفر از دستیاران تخصصی دانشکده در میان 10 درصد اول آزمون قرار گرفته اند که البته لازم است افزایش مختصر تعداد شرکت کنندگان در این آمار لحاظ شود.
 وی ادامه داد: از میان حدود 430 نفر حائزین رتبه در آزمون امسال نزدیک به سی درصد رتبه های برتر کشور مربوط به دانشگاه تهران است در حالی  که تعداد کسانی که از دانشگاه تهران در آزمون شرکت میکنند  حدود 13 درصد کل شرکت کنندگان است.
وی در پایان گفت: کسب این افتخار علاوه بر تلاش مجدانه شما دستیاران عزیز، ماحصل تلاش دیگران بویژه استادان محترم دانشگاه نیز بوده و از ایشان به سهم خودم تشکر میکنم، اخرین سخن من خطاب به  دستیارانی است که هم اکنون مشغول تحصیل هستند و البته در این شرایط دشوار خواهش من این است که این دوستان را سرمشق خودشون قرار بدهند و تلاش کنند در سال آینده به جای سی درصد سهم دانشگاه تهران باز هم افزایش یابد.هر چندکه به شخصه معتقد هستم ارزشمند تر از کسب رتبه کسب توانمندی است، توانمند بودن در مراقبت از بیمار، مهارتهای بالینی و از همه بالاتر در رعایت اصول تعهد حرفه ای پزشکی است.
هر چندکه به شخصه معتقد هستم ارزشمند تر از کسب رتبه کسب توانمندی است، توانمند بودن در مراقبت از بیمار، مهارتهای بالینی و از همه بالاتر در رعایت اصول تعهد حرفه ای پزشکی  است.
استاد مسلم بهادری، استاد پیشکسوت ممتاز دانشکده پزشکی در ویدئویی از پیش ضبط شده که در این مراسم پخش شد خطاب به فراگیران برتر گفت: شما باعث افتخار دانشگاه علوم پزشکی تهران هستید، چرا که به عنوان فراگیران برتر در دانشگاه انتخاب شده اید.
وی افزود: شما در دانشگاهی تحصیل میکنید که قدمت تاریخی دارد و میراث دار بزرگانی چون ابوعلی سینا، ابوریحان بیرونی و... است که خدمات مفصلی در حوزه طب پزشکی در ایران و در کل دنیا دارند و همچنین  در دوران اخیر بعد از تشکیل دارالفنون و ایجاد دانشکده پزشکی مدرن وامدار و وارث استادانی چون دکتر قریب دکتر عدل، دکتر آروین است که به عنوان چهره های شاخص پزشکی شناخته می شوند.
وی با تاکید بر این که فراگیران دانشکده پزشکی در هر مقطعی وارث این دو گروه هستند، خاطر نشان کرد: امیدوارم راهی که آن بزرگان در  پیش گرفتند، شما ادامه دهید.
این استاد ممتاز دانشکده پزشکی تصریح کرد:  پزشکی در حقیقت یک شغل و یک حرفه‌ای بازرگانی نیست، بلکه سراسر ایثار و خدمت است. وی ادامه داد: در دوران پاندمی کرونا، همه شاهد تلاش ها و زحمات دانشجویان و فراگیران پزشکی و گروه های پزشکی هستیم که با ایثار و فداکارانه برای پیشبرد اهداف جامعه و خدمت به هم نوعان خود گام بر میدارید.
 وی گفت: آنچه از شما انتظار دارم این نیست که فقط یک پزشک درمانگر یا یک متخصص لاشید بلکه انتظار دارم مانند  نسل درخشان از اساتید و بزرگانی که از آنها نام برده شد، یک ایثارگر، خدمتگزار جامعه و فردی مورد اعتماد و تکیه گاهی برای جامعه ایرانی باشید، در این صورت است که نه تنها مسائل پزشکی را حل می کنیم بلکه موفق به حل مسائل اجتماعی که بسیار حائز اهمیت هستند خواهیم شد و شما میتوانید به عنوان یک الگو و اسطوره برای نسل های بعدی و علاقه مندان به رشته پزشکی باشید.
  وی در پایان با بیان این که دانشگاه تهرانی بودن یک عنوان پر افتخار است، گفت: به عنوان یک معلم پیر دانشگاه که بیش از ۶۰ سال است در دانشگاه علوم پزشکی تهران معلمی می کنم و با  بیش از ۹۰ سال هنوز به صورت مجازی تدریس میکنم، انتظارم از شما این است که به عنوان فردی نمونه برای جامعه باشید همین که بگویند دانشگاه تهرانی هستید یک افتخار بزرگ است و اکنون که به عنوان افراد برتر رشته‌های خودتان انتخاب شدید توصیه میکنم این برتری را در تمام عمر حفظ کنید و جامعه به وجود شما افتخار می کند.
 
توضیح این که در این مراسم کلیپ هایی حاوی تصاویر فراگیران برتر و ویدئوهای کوتاهی از پیام دستیاران برتر نیز پخش شد.
تقدیر نامه مربوط به فراگیران نیز جهت اهدا آماده است که در اختیار معاونت های مربوطه قرار گرفته است‌.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0