امروز : یکشنبه 4 مهر 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
18 اسفند 1399

برای اولین بار و با اهدای نشان دارالفنون، از دستیاران ارشد تخصصی دانشکده پزشکی تقدیر شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
مراسم تقدیر از دستیاران ارشد تخصصی دانشکده پزشکی برای اولین بار و با اهدای نشان دارالفنون برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی مراسم تقدیر از دستیاران ارشد تخصصی دانشگاه علوم پزشکی با حضور دکتر شهریار نفیسی رییس دانشکده پزشکی، دکتر پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه و جمعی از اساتید و مسئولین دانشکده و دانشگاه روز یکشنبه 17 اسفند از ساعت 14 تا 16 در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر نفیسی ضمن خیر مقدم به حاضران در جلسه، بویژه دستیاران بخش های مختلف بیمارستان ها و تشکر از دکتر پورغریب ، دکتر لباف و دکترسهراب پور برای برگزاری این مراسم گفت: خسته نباشید و تشکر ویژه از دستیاران ارشد دارم که طی سالهای دستیاری، منشا خدمات بسیاری به بیماران بودند بویژه در سال گذشته و درشرایط سخت کرونا که برای تمام جامعه سخت بود؛ زحمات بسیاری متقبل شدند.
وی افزود: شرایط کرونا علی رغم تمام سختی هایی که داشت، با شیرینی همدلی همراه بود و موجب شد جامعه پزشکی بیش از گذشته توانایی های خود را ثابت کند و ایثار و از خودگذشتی همیشگی کادر درمان در این دوره جلوه گری خاصی داشته باشد.
دکتر نفیسی افزود: دستیاری دوره خاصی است و بیش از سایر مقاطع تحصیلی ارتباط نزدیک میان استاد و دستیار وجود دارد و هر چه این دوره به پایان نزدیک می شود این ارتباط و دوستی و نزدیکی با اساتید نیز بیشتر می شود.
وی ادامه داد: برای من نیز در کسوت استادی این یک واقعیت ملموس است و میتوان گفت فرصت مغتنمی است برای تغییرات مثبت و ارتقاء.
رئیس دانشکده پزشکی با نامناسب دانستن شرایط دستیاران گفت: دستیاران از بسیاری از امکانات محروم هستند و حقوقی که به دستیاران پرداخت می‌شود بسیار کمتر از خدماتی است که ارائه می‌کنند؛ ما برای افزایش پرداختی به دستیاران درحال تلاش هستیم و اقداماتی نیز انجام شده است.
وی ادامه داد: دانشکده تمام تلاش خود را برای پاسخ با مطالبات دستیاران به کار بسته است و این تلاش ها ادامه دارد.
دکتر نفیسی با بیان این که بار زیاد وظایف و مسئولیت های درمانی در بیمارستان های آموزشی به دوش دستیاران است خاطر نشان کرد: دستیاران سهم به سزایی در درمان بیماران دارند.
وی افزود: ارتباط میان دستیاران باید بیش از گذشته شود چرا که موجب افزایش اتحاد و همبستگی خواهد شد و در نهایت ثمره اتحاد تحقق حقوق خواهد بود، وظیفه ما این است که این هماهنگی را بیشتر کنیم و با همفکری به اهدافمان برسیم.
وی تصریح کرد: چند سالی است که پیگیر شورای صنفی دستیاری هستیم اما به خاطر شکافی که میان دستیاران است این مسئله حل نشده است ولی امیدوارم به همت دکتر پورغریب، دکتر سهراب پور و دکتر لباف این مسئله حل شود.
وی افزود: امیدوارم بعد از این، در مقاطع مختلف زندگی نیزمانند گذشته درخشان و موفق باشید و باعث افتخار و سربلندی کشور و دانشگاهی که در آن درس خوانده اید باشید.

بعد از صحبت های رییس دانشکده پزشکی در بخش اول با حضور دکتر نفیسی، دکتر رییس کرمی، دکتر نصیری، دکتر پور غریب از دستیاران ارشد گروه های آموزشی بالینی با اهدای نشان دارالفنون قدردانی شد.
در ادامه دکتر محمد مهدی میری به نمایندگی از دستیاران گفت: یکسال توام با غم و شادی را پشت سر گذاشتیم و افراد بسیاری را از دست دادیم در بیمارستان شریعتی استاد غلامحسین نادری را از دست دادیم که بسیار برایمان سخت بود؛ امیدوارم سایراساتید سالم و سلامت باشند.
وی سپس دلنوشته ای از زندگی دوران دستیاری قرائت کرد. 
در ادامه مهندس بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت:  در طی ۲۵ سال گذشته که در این حوزه فعالیت داشتم کمتر گفته می شد که دستیاران چه سختی ها و دغدغه هایی دارند.
وی افزود: در این پانصد و هشتاد و هشت روزی که در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت هستم با صحبت هایی که با دستیاران داشتم،از نزدیک با دغدغه و مشکلات آنها از معیشتی تا رفاهی و فرهنگی، بیمه و... آشنا شدم و بیشتر در جریان مشکلات آنها قرار گرفتم و اقدامات مثبتی در جهت حل و رفع آنها برداشته شده است که در گام اول بیمه  و سپس افزایش وام های پرداختی در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: ایجاد این فضا نیاز به کار و اقدامات بسیاری داشت با این وجود میران پرداختی وام ها افزایش یافت، دور اول را پرداخت کردیم و دور دوم از سال ۱۴۰۰  شروع خواهد شد.
وی در خصوص بیمه دستیاران گفت: ۵۰ درصد حق بیمه توسط وزارت بهداشت و باقی توسط صندوق رفاه در قالب وام پرداخت خواهد شد همچنین فراگیران دوره دستیاری و Ph.Dنیز می توانند با رایزنی های صورت گرفته از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره مند شوند و سابقه سنواتی بیمه برای آنها لحاظ خواهد شد.
وی از اجرای بیمه تکمیلی برای همه گروه های دستیاری خبر داد و گفت: همچنین مبلغ وام ودیعه مسکن از ابتدای سال بعد به عدد قابل توجه ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان افزایش یافته که امیدواریم بخشی از مشکلات دستیاران را حل کند.
وی خطاب به دستیاران گفت: الحمدلله فردی دغدغه مند چون دکتر پور غریب در مسند معاونت دانشگاه شما است که می‌توانید نظرات، مشکلات و ایده های خود را از طریق شورای صنفی بیان کنید و به مدیران تصمیم ساز بگویید چرا که در آینده جزء تصمیم گیران و مدیران آینده کشور در حوزه وزارت بهداشت خواهید بود.
درادامه با حضور مهندس رحیمی، دکتر صادقی، دکتر تدین و دکتر میری و دکتر لباف با اهدای نشان دارالفنون از تعداد دیگری از دستیاران ارشد قدردانی شد. 
در ادامه دکتر فرنود نصرتی دستیار اورولوژی به نمایندگی از دستیاران دقایقی صحبت کرد و گفت:  ما در این سالهای دستیاری تمام توان خود را برای خدمت به بیماران به کار گرفتیم و زندگی بخشیدیم.
استند آپ کمدی علی فریادی دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بخش دیگر این مراسم بود.
دکتر امیرعلی سهراب پورمعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در بخش هایی از صحبت های خود به سختی های زندگی دستیاری اشاره و به بیان خاطراتی از زندگی دستیاری خود پرداخت و گفت: علی رغم تمام سختی هایی که وجود دارد شرایط علمی برای شما بسیار بهتر از نسل های قبل است، دسترسی شما به مقالات و مراجع علمی بسیار آسان بوده و در واقع شما تنها چند کلیک با رفرنس های علمی فاصله دارید و شرایط کووید باعث شده که بسیاری از دسترسی ها رایگان باشد.
وی اظهار داشت: زندگی رزیدنتی سختی های زیادی دارد، من شما را درک میکنم، من هم مانند شما سختی های این  دوره را داشتم و فقط همسرم مرا درک می کرد، اگر همراهی او نبود ممکن بود من در جایگاهی که الان هستم نباشم و همینجا از زحمات همسرم تشکر می کنم.

دکتر سهراب پور خطاب به دستیاران گفت: هر جا و در هر موقعیتی که هستید سعی کنيد یک کار جدید انجام دهید، یک چیز جدید به این دنیا اضافه کنید تا دنیا جای بهتری باشد و سعی کنیم دنیا را بهتر از این که هست و تحویل گرفتیم به نسل بعد تحویل دهیم.
در ادامه با حضور دکتر فرشادعلامه، دکتر سادات حسینی، دکترمحمد خواجه و دکتر شفارودی از تعداد دیگری از دستیاران قدردانی شد.
 دکتر فرشادعلامه معاون درمان دانشگاه در این مراسم گفت: شما دستیاران در سالی که گذشت و به خاطر شرایط سخت کرونا زحمات زیادی را کشیدید من از وجهه معاونت درمان از شما تشکر میکنم و دست یکایک شما عزیزان را می بوسم.
امیدوارم موفق باشید و شرایط را مدیریت کنید و دنیای بهتری برای مردم و کشور بسازید.
سپس کلیپی از فعالیت های بین المللی دانشگاه پخش شد.
دکتر پور غریب در این مراسم گفت: بسیاری از مسئولین ما از سختی های دوره رزیدنتی هیچ درکی ندارند؛ وقتی عنوان دانشجو را یدک می کشی اما انتظار یک مسؤل درمان را از تو دارند، در سی سالگی میشوی متخصص کشور ولی آورده مالی نداری و میبینی که از همه هم سالانت عقب تر هستی، زمانی که دوران تحصیل به اتمام رسیده و تازه دوران طرح شروع شده با تمام سختی هایش.
وی ادمه داد: بعد از پایان دوره رزیدنتی تازه میخواهی شروع کنی به زندگی کردن، پس خواهشا برای زندگی تان برنامه ریزی کنید از خیلی چیزها عقب افتاده اید تازه زندگی شروع شده است.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه این مملکت را ما می سازیم، خاطرنشان کرد: اگر روزی به من میگفتند که معاون دانشجویی میشوی باور نمیکردم اما شدم، خیلی از شما نیز در سالهای آینده جزو مسولین و برنامه ریزان کشور خواهید شد؛ از شما می خواهم غیر از طبابت حکیم هم باشید مدیریت هم کنید. مملکت ما به افرادی نیاز دارد که مدیریت کنند، هر جا که هستید صادقانه و خوب کارکنید.
وی در پایان گفت: از برنامه امروز به عنوان یک رزیدنت لذت بردم از دکتر نفیسی که حکم و حق پدری برای دانشگاه دارند تشکر میکنم، از دستیاران بویژه دستیاران ارشد که مظلوم واقع شدند تشکر میکنم که اگر تلاش و از خود گذشتگی آنها نبود نظام سلامت نمی توانست از پس کرونا بربیاد.
عکس دسته جمعی روبروی سر در دانشکده پزشکی حسن ختام این مراسم بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0