امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
10 تیر 1397

برگزاری اولین همایش دانشگاهی جشنواره بین اللمللی سیمرغ

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

اولین همایش دانشگاهی جشنواره بین اللمللی سیمرغ به همت معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار شد.


گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، همایش کارکنان و اعضای هیات علمی شرکت کننده در جشنواره بین المللی سیمرغ روز  سه شنبه  5 تیر 97 با حضور دکتر رستمیان، معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده بهداشت برگزار شد.
در ابتدا دکترباقرزاده ضمن عرض خیرمقدم و تشکر از شرکت فعال دانشگاهیان در اولین همایش دانشگاهی جشنواره بین المللی سیمرغ  در این جشنواره به تشریح برنامه ها و جزئیات این رویداد فرهنگی پرداخت و نوید برنامه های آتی از جمله برگزاری جشنواره فرهنگ سلامت با موضوع ویژه هنر و سلامت را به هنرمندان جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران داد.
وی افزود: تشکیل کانون های هنری و حمایت دانشگاه از این کانون ها می تواند محفل برای رشد و پرورش استعدادها و استفاده از ابزار هنر در حوزه سلامت و نقطه عطفی در فعالیت اجتماعی فرهنگی دانشگاه باشد.
در ادامه دکتر رستمیان خوش آمدگویی به هنردوستان دانشگاهی گفت: با توجه به اهمیت هنر و کارهای هنرمندانه، این همایش ایجاد شد تا از شما همکاران دانشگاهی که  مایه امید و افتخار ما هستید تقدیر و تشکر به عمل آید و برای همکاری بیشتر در آینده نیز معاونت اجتماعی فرهنگی با تمام توان در این عرصه پشتیبانی خواهد کرد.
معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه افزود: هنر نیاز اجتماعی و ابزار پیشرفت کشورهاست و موجب شادی و خلاقیت جامعه می شود و هنر در ابعاد مختلف  کارایی دارد که یکی از مصادیق آن در مقاطع مختلف سلامت از جمله خود مراقبتی است که از طریق هنر می توان پیام خود مراقبتی بهداشتی و درمان را به مردم و بیماران انتقال داد  و اگر از هنر خوب استفاده شود ضریب نفوذ بالایی برای انتقال این پیام ها دارد.
برای بیمار دو بخش درمانی وجود دارد یکی دارویی و دیگری غیردارویی است و از طریق هنر می توان آموزش های لازم را به بیماران ارائه داد که اثربخشی آن تائید شده است  و در درمان و کاهش هزینه ها موثرتر است، در زمینه آسیب های اجتماعی نیز می توان از طریق فعالیت های هنری در کاهش و پیشگیری آسیب های اجتماعی کمک گرفت.
در اختتامیه همایش جشنواره سیمرغ، هنرمند فرهیخته حمید اسکندری رتبه اول کشوری در رشته نثر طنز بخش کارکنان و اعضای هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به ارائه اثر خود پرداخت که با استقبال حضار روبرو شد.
در این همایش فرم هایی در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت تا تمایل خود را به شرکت در کانون های هنری اعلام کنند که با استقبال هنرمندان دانشگاه روبرو شد. 
در پایان از برگزیدگان دانشگاه علوم پزشکی تهران که در ارزیابی وزارت بهداشت بالاترین نمره را کسب کردند تقدیر شد که اسامی آنان در رشته فرهنگی شامل موارد زیر است:
بخش تحقیق و پژوهش:
1-دکتر فاطمه نوغانی
2- دکتر مهتاب بیات ریزی
 
بخش نستعلیق و خوشنویسی
3- مهدی خادمی
4- عباس رحیمی
5- امین عبدالحسین سارسری
6- شاهین حمزه لو

بخش کاریکاتور:
7-  نازیلا قُمیان
8- مهدی شریف الحسینی
9-سیدعلی مهدوی حسینی

بخش ادبی:
10- شکیبا آقابراری
11-علیرضا عبدالهی

شعر کلاسیک:
12- محسن مرادی خانقاهی
13-  زهرا رئوف مهریور حسینی
14- سحر هادیلو
15- رضا محمد صالحی
 
شعر طنز:
16- رضا اقبال خمامی

داستان کوتاه:
17- مژگان فرشادی

نقاشی:
18-فاطمه زهرائی بخش
19- آسیه اسفندیاری
20-  ندا نوذری
21- نرگس خاتون عزیزیان
22- حمیدرضا آخوندی
23- خدیجه کرمی زیارانی

عکاسی:
24- یونس بیاتی
25 زهرا نیکجوئی مفرد 

نثر طنز:
26- فاطمه آزادی

راه یافته نهایی به جشنواره در فیلم مستند (نفر پنجم کشوری):
27-  نیرومند رومیانی


فعال ترین مسئول فرهنگی با بالاترین ثبت آمار آثار فرهنگی:
28-  نجیمه خندان از بیمارستان جامع زنان یاس

نفر اول برگزیده کشوری کارکنان و اساتید جامعه پزشکی در بخش ادبی نثر طنز:
29- حمید اسکندری


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0