امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
10 آبان 1399

در جلسه هیات رئیسه، از اساتید پیشکسوت کمیته منتخب ارتقاء دانشکده پزشکی تقدیر شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
دکتر نفیسی در مراسم تقدیر از اساتید پیشکسوت کمیته منتخب ارتقاء دانشکده پزشکی گفت: این اساتید در انتخاب افراد شایسته ارتقاء، با دقت نظر فوق العاده و سخت‌گیری زیاد نقش بسیار پررنگی داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، پیش از ظهر روز شنبه 10 آبان و در ادامه نشست هیات رئیسه از اساتید پیشکسوت کمیته منتخب ارتقاء دانشکده پزشکی دکتر یحیی عقیقی، دکتر محمدرضا زرین دست و دکتر سلطان زاده با اهدای لوح تقدیر، قدردانی شد.
در این مراسم دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی گفت:این بزرگواران، سالیان سال است که به عنوان اساتید برجسته در دانشکده پزشکی حضور داشته و نقش پررنگی داشتند که از جمله عضویت در کمیته منتخب ارتقاء دانشکده بود که در طی چندین دهه حضور فعال، دانشکده از خدمات شان بهره مند شده است، این اساتید در انتخاب افراد شایسته ارتقاء با دقت نظر فوق العاده و سخت‌گیری زیاد نقش بسیار پررنگی داشتند.
وی افزود:  در این ۹ سال که بنده در کسوت معاون امور هیات علمی و ریاست دانشکده از نزدیک شاهد حضور این عزیزان بودم که بدون هیچ چشم داشتی در جهت منافع دانشگاه و با تاکید بر حفظ اعتبار دانشکده پزشکی با حسن‌نیت پرونده‌ها را بررسی می‌کردند.

 دکتر نفیسی ادامه داد: مدت ها بود که به همراه دکتر ستارزاده معاون امور هیات علمی به دنبال فرصت مناسبی برای برگزاری مراسمی در خور شأن برای تقدیر از این عزیزان بودیم و دوست داشتیم که همزمان با جشن قدر استاد از این بزرگواران تقدیر کنیم که به علت شیوع کرونا امکان‌پذیر نشد و فرصت مناسب برای برگزاری مراسم فراهم نشد، از این رو تصمیم گرفتیم در جلسه هیات رئیسه در خدمتشان باشیم و از زحماتی که طی این سالیان کشیدند و متحمل شدند تقدیر کنیم.
استاد مسلم بهادری با اشاره به تقدیر از اعضای کمیته منتخب ارتقا گفت: دانشکده پزشکی به حضور و وجود  اساتید ممتاز و اسطوره‌ ای خود مفتخر است، اساتید شناخته شده و طراز اول که فقط متعلق به دانشکده پزشکی نیستند و به کشور تعلق دارند؛ حضور و فعالیت این عزیزان در کمیته ارتقا بسیار وقت‌گیر و سخت است چرا که قضاوت در مورد افراد بوده و نیازمند دقت نظر فراوان است.
وی تصریح کرد: عظمت دانشکده پزشکی به اساتیدی چون این بزرگواران وابسته است و من امروز از برپایی این مراسم بسیار خوشحالم چرا که نشان می دهد هیات رئیسه دانشکده قدردان زحمات آنان است.
دکتر ستارزاده نیز گفت: از بهمن سال ۹۵ که توفیق حضور در خدمت این اساتید را دارم می توانم بگویم یکی از بهترین اتفاقاتی بود که در زندگی من رخ داد، در جلسات کمیته اساتید را می دیدم که صادقانه، شرافتمندانه و بسیار اخلاقی اهتمام زیادی در پیشبرد اهداف و پرونده‌ها داشتند برای تک تک شان آرزوی سلامتی دارم.

دکتر دهپور نیز گفت سال های بسیاری است که در هیئت ممیزه، کمیته ارتقاء در خدمت این عزیزان هستم و بسیار آموختم دکتر عقیقی همیشه همواره با شجاعت و دقت نظر خاصی قدم‌هایی را بر می داشت که به نفع دانشکده باشد و همیشه در مقابل امری که به ضرر دانشکده بود برخورد می‌کرد و به جرأت می‌توانم بگویم در هیئت ممیزه و کمیته هایی از این دست،  همه یک طرف و دکتر عقیقی یک طرف است،  باید به عنوان یک الگو از ایشان یاد گرفت.
 دکتر محمد پژوهی نیز با ابراز خرسندی از برپایی این مراسم گفت: زمانی که در هیئت ممیزه وزارت بهداشت  یا هیئت ممیزه مرکزی دانشگاه پرونده های با امضای دکتر عقیقی به دستمان می رسید به سرعت مورد قبول واقع می‌شد چرا که همه یقین داشتند این پرونده با دقت نظر و وسواس کامل بررسی شده و مورد تایید قرار گرفته است.
دکتر شاهین آخوندزاده نیز با قدردانی از اعضای پیشکسوت کمیته منتخب گفت افتخار شاگردی این بزرگواران را دارم.
دکتر نفیسی با اشاره به  خاطره خود از اولین ملاقات با دکتر عقیقی گفت: اولین ملاقات من با دکتر عقیقی به دوران دانشجویی باز می گردد زمانی که می‌دیدم استاد عقیقی بر خلاف سایر اساتید پیشکسوت، در درمانگاه حاضر می‌شد و به مداوای بیماران می‌پرداخت.
دکتر یحیی عقیقی با تشکر از برپایی این مراسم گفت: شایسته صحبت‌هایی که شد نیستم، من خود را شاگرد کوچک در این مدرسه بزرگ می بینم، من زیردست استاد بهادری بزرگ شدم امسال نودمین سال زندگی من است، ۵۰ سال است که در دانشکده پزشکی و دانشگاه خدمت می کنم در و دیوار بیمارستان امام خمینی با من دوست هستند من واقعاً علاقه مند به مجموعه هستم زمانی که در خدمت دکتر‌قریب حاضر بودم سعی کردم در کنار علمی که از او می آموزم راه و منش او را یاد بگیرم و ادامه بدهم، دانشکده پزشکی خانه من است و من همواره می‌خواستم کسانی که وارد این خانه می شوند به عنوان عضو هیات علمی  منظم باشند،اگر در این ۵۰ سال خطایی کردم عذرخواهی می کنم.

 دکتر اکبر سلطان زاده از دیگر اساتید پیشکسوت کمیته منتخب ارتقاء دانشکده پزشکی که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفت، من از دوران دبیرستان عشق و علاقه بسیاری به پزشکی داشتم و افتخار می کنم که تمام مقاطع تحصیلی را در دانشکده پزشکی تهران گذرانده و فرزندانم نیز در این مجموعه فارغ التحصیل شده اند، بنده 20 سال به عنوان قاضی در کمیته منتخب حضور داشتم و همواره تلاش کردم عادلانه قضاوت کنم بدون هیچ مسئله ای.
دکتر محمدرضا زرین دست نیز گفت: دانشگاه خانه من است و امیدوارم اگر اشتباهی صورت گرفته که قطعاً عمدی نبوده و سهوی بوده مرا ببخشید.
اهدای لوح و عکس یادگاری حسن ختام این مراسم بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0