امروز : سه شنبه 30 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
6 مرداد 1397

با حضور جمعی از مسئولین دانشکده و دانشگاه، جلسه ارائه گزارش و تقدیر از اعضای دفتر منتورینگ دانشجویی دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
دکتر سهراب پور در مراسم تقدیر از اعضای منتورینگ دانشجویی دانشکده پزشکی گفت: از دلایل موفقیت و ثبات دفتر منتورینگ، واگذاری و اجرای کار به دانشجویان خوش فکر و متعهد است.
جلسه ارائه گزارش و تقدير از اعضاي دفتر منتورينگ دانشجويي دانشكده پزشكي در روز دوم مردادماه با حضور رئیس دانشكده پزشکی، معاون فرهنگي و دانشجويي دانشکده، معاون آموزشي دانشگاه، مدير و اعضاي دفتر منتورينگ برگزار شد.
در اين جلسه، ابتدا دکتر سهراب پور مدير دفتر منتورينگ به ارائه توضيحاتي در خصوص ساختار منتورينگ به عنوان زيرمجموعه‌اي از معاونت آموزشي دانشكده پرداخت و اشاره كرد كه این دفتر در سال ۱۳۹۰ همزمان با بازنگری دوره پزشکی به همت خودجوش چند نفر از دانشجویان پزشکی که هم‌اكنون همگی فارغ‌التحصیل شده‌اند، تشکیل شده و با حمایت مسئولین دانشکده ثبات پیدا کرده است.
معاون آموزشی دانشگاه همچنین تاکید کرد که یکی از دلایل موفقیت و ثبات این برنامه در این وسعت اجرایی، واگذاری اجرای کار به خود دانشجویان خوشفکر و متعهد است.
در ادامه جلسه دبير دانشجويي دفتر منتورينگ، دكتر غزاله تفاق، دانشجوي ورودي ٩١ پزشكي، گزارشي از فعاليت‌هاي دفتر منتورينگ در سال تحصيلي ٩٧-۹۶ ارائه کرد. 
اين گزارش در خصوص فعاليت‌هاي دفتر منتورینگ، از جمله برنامه منتورينگ دانشجويان جديدالورود، اجراي مرحله آزمایشی منتورينگ باليني دانشجويان تازه‌وارد به دوره بالینی، برگزاري پنج پنل برای دانشجویان مقاطع مختلف، ارسال گايدلاين‌های آموزشی به دانشجویان، ارزشيابي، تدوين كتاب و طراحي سايت «پزشكي؛ اين راه بي‌نهايت»، برنامه‌ریزی برای شروع برنامه توتورينگ دانشجويان بين‌الملل، آغاز به كار گروه مدياي دفتر منتورينگ، همكاري جهت آغاز به كار برنامه منتورينگ دانشكده‌هاي دندانپزشكي و داروسازي و همكاري در اردوي ابتداي سال تحصيلي دانشجويان جديدالورود و تور دانشگاه‌گردي بود. 
در اين گزارش عنوان شد که در برنامه منتورينگ دانشجويان جديد‌الورود امسال تعداد ١٤٢ منتي از ورودي ٩٦ تحت پوشش برنامه منتورينگ توسط ٦٩ منتور از ورودي‌هاي ٩٠ تا ٩٣ قرار گرفتند. رابطه منتور-منتي در نيمسال اول تحصيلي به صورت هفتگي و در نيمسال دوم به صورت دو هفته يك بار برقرار بوده است. در خصوص برنامه منتورينگ باليني نيز عنوان شد كه مرحله پايلوت اين برنامه  براي ٢٢ منتي باليني از ورودي ٩٣ و توسط منتورهاي باليني از ورودي‌هاي ٩٠ تا ٩٢ اجرا شده و ارزشيابي آن در دست اجراست و پس از تكميل، برنامه منتورينگ باليني به صورت رسمي و جامع از سال بعد اجرا خواهد شد.
در ادامه، دكتر توكلي(معاون فرهنگي-دانشجويي دانشكده) ضمن تشكر از اعضاي دفتر منتورينگ، با اشاره به سابقه  آشنایی با همکاران دانشجوی دفتر منتورینگ خاطرنشان کرد که انگیزه‌های درونی و تعهد دانشجویان منتور ستودنی و غیرقابل ارزشگذاري است و این فعالیت جزو افتخارات دانشکده پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تهران محسوب می‌شود...
سپس رئیس دانشکده پزشکی به بيان نظرات خود در خصوص اين برنامه پرداخت و بر اثرگذاري قابل‌توجه و غيرقابل‌انكار آن در عملكرد دانشجويان تأكيد كرد. دکتر نفیسی از گسترش و پيشرفت فعاليت‌هاي دفتر دانشجويي نيز تقدير و تأكيد کرد كه اين مهم نشان‌دهنده عملكرد مثبت اعضاي دفتر منتورينگ دانشجويي است و همچنین پیشنهاد کرد که از پتانسیل بالای دفتر منتورینگ برای مواجهه زودرس بالینی دانشجویان استفاده شود. در پایان جلسه نيز از تمامي اعضاي دفتر منتورينگ دانشجويي توسط رياست دانشكده پزشکی تقدير به عمل آمد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0