امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
13 شهریور 1398

رئیس دانشکده پزشکی: فعالیت های دفتر منتورینگ به دوره بالینی توسعه یابد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

دکتر نفیسی با تاکید بر توسعه فعالیت های دفتر منتورینگ دانشکده پزشکی گفت: دانشجویان بین الملل بیش از هر گروه دیگری به راهنمایی منتورها نیازدارند راهنمایی آنها علاوه بر پیشبرد اهداف تحصیلی موجب میشود با ذهنیت خوبی از ایران به کشورشان بازگردند.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، دکتر شهریار نفیسی رییس دانشکده پزشکی، در مراسم تقدیر از اعضای دفتر منتورینگ دانشکده پزشکی گفت:  در شرایطی که همه بدنبال سهم خواهی و منافع خود هستند وجود افرادی مثل اعضای دفتر منتورینگ که بدون سهم خواهی به دوستانشان کمک می کنند، جای تشکر دارد.
وی با قدردانی از اعضای دفتر منتورینگ و ابراز خرسندی از توسعه حیطه فعالیت های اعضای دفتر منتورینگ اظهار داشت: کار منتورینگ را به دوره آموزش بالینی هم گسترش بدهید و با توجه به اینکه منتورها هم خودشان رشد کردند و مرحله به مرحله از علوم پایه تا دوره کارآموزی و کارورزی  بالا آمدند و چقدر خوب که از تجربیات این افراد که برخی از انها دوره رزیدنتی را نیز به اتمام رسانده و در ازمون دانشنامه شرکت کردند، استفاده شود.
دکتر نفیسی ادامه داد: اگر فعالیت دفتر منتورینگ به دوره بالینی و اینترنی منتقل شود، قطعا بسیار مفید خواهد بود چرا که در تصمیم گیری مسیر  آینده شغلی دانشجویان در استانه فارغ التحصیلی میتوان انها را به درستی راهنمایی کرد.
وی با بیان این که انتخاب آینده شغلی دانش اموختگان پزشکی، بسیار مهم و سرنوشت ساز است گفت: این انتخاب مسیر زندگی و آینده و تمام عمر انها را تحت شعاع خود قرار می دهد، از این رو راهنمایی گرفتن از کسانی که این مسیر را از قبل طی کرده اند سودمند خواهد بود. 
وی با تاکید بر توسعه سطح فعالیت های دفتر منتورینگ به دوره بالینی گفت: یکی از گروه هایی که شاید بیش از دیگران به راهنمایی شما نیاز دارد گروه دانشجویان بین الملل است، کمک راهنمایی شما به انها علاوه بر پیشبرد اهداف تحصیلی موجب میشود با ذهنیت خوبی به کشورشان بازگردند.
در ادامه دکتر جواد توکلی معاون دانشجویی،فرهنگی دانشکده پزشکی گفت: حرفه پزشکی با وجود خطیر بودن ، کارنامه مقبول تر و قوی تری نسبت به سایر حرف دارد.
وی دغدغه مندی، نواوری و نبوغ دانشجویان پزشکی و پزشکان را علل مقبولیت این رشته عنوان کرد و گفت: ذات رشته پزشکی اینگونه طلب می کند که نمیتواند متفاوت از دنیای بیرون باشد.
دکتر توکلی پزشکی را بیش از سایر رشته ها حتی رشته های علوم انسانی بر محور انسان و اصول انسانی دانست و گفت: شما هیچ گاه نمیتوانید یک پزشک را اسوده و فارغ از مسائل پیرامونش ببینید.
در پایان مراسم از تمامي اعضاي دفتر منتورينگ دانشجويي توسط رياست دانشكده پزشکی تقدير به عمل آمد.​


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0