امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
10 خرداد 1399

از موافقت با راه اندازی فلوشیپ آنکولوژی زنان در بیمارستان یاس تا تصویب شیوه نامه کمیته رسیدگی به رفتار حرفه ای در هیات رئیسه دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

پیش نویس شیوه نامه کمیته رسیدگی به رفتار حرفه ای،در هیات رئیسه دانشکده پزشکی مطرح و تصویب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی صبح امروز شنبه 10 خرداد در سالن شورای دانشکده برگزار شد،در ابتدای جلسه دکتر نفیسی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، عید فطر را تبریک گفت.
دکتر نیما رضایی معاون بین الملل در پیش از دستور، گزارشی از وبینارهای برگزار شده در سطح دانشگاه و با مسئولیت دانشکده پزشکی ارائه کرد و گفت: برنامه سه روزه آموزش پزشکی در هفته گذشته با حضور بیش از 300 شرکت کننده در هر روز برگزار شد.
وی افزود: همچنین برنامه بهاره یوسرن نیز به صورت وبینار از روز 5شنبه 8 خرداد با حضور بیش از یک هزار و 100 نفر از 57 کشور دنیا آغاز به کار کرده است، کنگره یوسرن نیز نیز احتمالا به صورت هیبریدی( حضوری و مجازی) پس از هماهنگی و رایزنی با وزارت بهداشت برگزار خواهد شد.

در ادامه دکتر عکاظی به بازگشایی دانشگاه ها از 17 خرداد اشاره کرد و گفت: طبق نامه وزارت بهداشت دانشگاه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی، به صورت تدریجی بازگشایی خواهند شد و اولویت با بخش تحصیلات تکمیلی است.
وی ادامه داد: آموزش علوم پایه و فیزیوپاتولوژی به صورت مجازی تداوم خواهد داشت و با همکاری گروه های آموزشی، آموزش های عملی نیز بین 50 تا 90 درصد مجازی خواهد بود و در نهایت صرفا برای جمع بندی مطالب و آموزش های عملی یک یا چند جلسه حضوری برگزار خواهد شد.
دکتر عکاظی از تدوین شیوه نامه برگزاری آزمون به صورت مجازی خبر داد و گفت: این شیوه نامه در جلسه شورای آموزشی دانشگاه مطرح  و پس از تصویب اعلام خواهد شد.
در ادامه دکتر سید روح اله میری معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده توضیحاتی راجع به آیین نامه شورای فرهنگی دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی تهران ارائه کرد و گفت: در دانشکده پزشکی کارگروه فرهنگی داریم که میتوانیم شورای فرهنگی را جایگزین و شورای فرهنگی را در دانشکده راه اندازی کنیم.
دکتر حجت شیخ مطهر واحدی متخصص طب اورژانس در خصوص در خواست راه اندازی رشته ی فلوشیپ آنکولوژی زنان در بیمارستان محب یاس گفت: طی بازدید کارشناسی که از بیمارستان محب یاس صورت گرفت بسترهای لازم و ذکر شده در کوریکولوم آموزشی از تعداد اساتید تا تعداد بیماران، اتاق عمل، پاتولوژی، تصویربرداری، درمانگاه، رادیوتراپی، کموتراپی و... برای پذیرش دستیار فلوشیپ در این بیمارستان وجود دارد.
دکتر نفیسی پیشنهاد کرد: با توجه به ظرفیت های موجود ظرفیت پذیرش دستیار فلوشیپ از دو نفر به سه نفر افزایش پیدا کند و به صورت دوم سوم و یک سوم بین بیمارستان امام و یاس دسته بندی شده و آموزش ببینند.
دکتر واحدی در ادامه درخواست راه اندازی دوره آموزشی لاپاراسکوپی زنان توسط بیمارستان یاس را مطرح کرد و گفت: این رشته در سال 94 در بیمارستان آرش راه اندازی شده است، اما مشکلی که در خصوص راه اندازی این رشته در بیمارستان یاس وجود دارد مسئله اساتیدی است که قرار است آموزش دهند چرا که عضو هیات علمی رسمی دانشگاه نیستند.
همچنین در این جلسه با درخواست گروه ارتوپدی برای افزایش ظرفیت فلوشیپ ارتواسپاین موافقت شد.

در ادامه دکتر رویا ستارزاده معاون امور هیات علمی شیوه نامه کمیته رسیدگی به رفتار حرفه ای را ارائه کرد و گفت: در صورت تصویب این پیش نویس در جلسه هیات رئیسه دانشکده، برای تایید و داشتن پشتوانه اجرایی به دانشگاه ارسال خواهد شد.
وی گفت: تمام موارد غیر مرتبط با توانمندی علمی و مهارتی فرد که صلاحیت وی را برای طبابت مورد سوال قرار می دهد و در صورت تکرار یا عدم اصلاح به کمیته رسیدگی به رفتار حرفه ای ارجاع خواهد شد.
دکتر ستارزاده ادامه داد، ریاست دانشکده عضو دائم، معاونت های دانشجویی، آموزش پزشکی عمومی، تخصصی و تحصیلات تکمیلی و معاونت امور هیات علمی، دبیر شورای نمایندگان حسب مورد مطرح شده، یک نفر از شورای انضباطی دانشگاه از اعضای این کمیته خواهند بود.
معاون امور هیات علمی خاطر نشان کرد: پس از طرح شکایت و مشاهده رفتار سوء، مامور تحقیق و تفحص که بدون هیچ گونه جانبداری و تعصب از سوی رئیس کمیته انتخاب خواهد شد و اطلاعات لازم را جمع آوری کرده و تعیین می کند که آیا سوء رفتار حرفه ای اتفاق افتاده یا خیر و گزارش خود را از مشاهدات و اطلاعات ظرف 30 روز به رئیس دانشکده ارسال خواهد کرد.
وی افزود: طبق این شیوه نامه بررسی پرونده‌ها و موارد مورد شکایت بر اساس شفافیت، مستدل بر شواهد، رعایت عدالت و انصاف، پاسخگویی، حق استیناف و رازداری انجام خواهد گرفت و جلسات به صورت محرمانه برگزار خواهد شد و نظر کمیته با رای اکثریت حاضر در جلسه تصویب خواهد شد.
دکتر نفیسی ضمن تصویب این پیش نویس خاطر نشان کرد: تشکیل این کمیته یک اقدام جدید است  و بعضی ایرادات جزیی تا وارد عمل نشویم مشخص نخواهد شد و تنها پس از اجرایی شدن می توانیم آن را بازبینی کنیم.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0