امروز : سه شنبه 8 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
24 آذر 1400

پیام تبریک رئیس دانشکده پزشکی به مناسبت روز و هفته پژوهش

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن


دکتر بیگ محمدی با گرامیداشت هفته پژوهش گفت: تربیت دانشجوی پژوهشگر و منتورینگ پژوهشی، تسهیلگری، تقویت و ارتقاء توانمندی ها، نوآوری، حمایت از پژوهشگران جوان با رعایت اصول اخلاقی و حفظ مالکیت فکری امروز در اولویت دانشکده پزشکی قرار دارد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده پزشکی، دکتر بیگ محمدی در پیامی ضمن گرامیداشت هفته پژوهش، 25 آذر روز پژوهش را تبریک گفت.
 دانشکده پزشکی تهران به عنوان نماد آموزش عالی و رتبه اول پژوهش در میان دانشگاه های علوم پزشکی در کشور است؛ آموزش و پژوهش دو بال جدا نشدنی و قدرتمند سیمرغ عرصه علم پزشکی در کشور یعنی دانشکده پزشکی تهران هستند.
 این دانشکده به عنوان قديمي‌ترين آکادمی آموزش پزشکی کشور برای داشتن اساتید و دانشجویان دغدغه مند، که همواره به دنبال حل مشکلات مردم خود هستند، مفتخر است و به خود می بالد.
این مجموعه از ديرباز سهم غيرقابل انكاري در پژوهش داشته، از اولین تز دانشگاهی ایران نوشته دکتر برومند با موضوع آب در سال 1312 که زمینه ساز لوله کشی آب در تهران شد تا طراحی، تولید و صادرات تجهیزات پزشکی نظیر ربات هوشمند کمک جراح سینا که همه نشان از هوشمندی اساتید و دانشجویان دانشکده دارد. 
  جایگاه پژوهش در حوزه پزشکی متفاوت تر از پژوهش های عمومی است چرا که ارتباط تنگاتنگی با سلامت مردم و دانش سلامت دارد.
 پژوهش باید کاربردی و با هدف ارتقاء ‌اقتدار ملی، تولید ثروت، ارتباط با صنعت، توسعه پایدار، افزایش کیفیت زندگی مردم، رشد شاخص های توسعه ای کشور و در تراز جهانی باشد.
تربیت دانشجوی پژوهشگر و منتورینگ پژوهشی، تسهیلگری، تقویت و ارتقاء توانمندی ها، نوآوری، حمایت از پژوهشگران جوان با رعایت اصول اخلاقی و حفظ مالکیت فکری امروز در اولویت دانشکده پزشکی قرار دارد.
 ما قطعا با تکیه بر قابلیت ها، توسعه ظرفیت ها و  با اعتماد به نخبگان دانشکده و استفاده از راهبری اساتید، همچون گذشته بر مدار موفقیت ها خواهیم بود.
25 آذر در تقویم به نام روز پژوهش نامگذاری شده است ضمن تبریک این روز و گرامیداشت هفته پژوهش، از زحمات ارزنده اساتید و دانشجویان پژوهشگر دانشکده پزشکی قدردانی می کنم.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0