امروز : جمعه 26 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
31 مرداد 1400

دکتر شهریار نفیسی، رئیس دانشکده پزشکی با تبریک روز پزشک، یاد و خاطره شهدای سلامت را گرامیداشت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی دکتر شهریار نفیسی، رئیس دانشکده پزشکی با تبریک روز پزشک، یاد و خاطره شهدای سلامت را گرامیداشت.
متن پیام تبریک به این شرح است: 

هم دعا کن گره از کار تو بگشاید عشق
هم دعا کن گره تازه نیفزاید عشق 
شمع روشن شد و پروانه در آتش گل کرد
میتوان سوخت اگر امر بفرماید عشق  ( فاضل نظری) 

هو الطبیب 
یکم شهریور، زادروز پزشک شهیر و نامی ایرانی، شيخ الرئیس ابو علی سیناست، که به حق به نام روز پزشک نامگذاری شده است‌.
پزشکان، پیش قراولان عرصه سلامت در تمام برهه‌های حساس و سخت از سال های حضور داوطلبانه در جبهه ها تا حضور جهادی در مناطق محروم در سالهای سازندگی، از حضور در حوادث و بلایای طبیعی تا همین هجده ماه اخیر و شیوع پاندمی سهمگین کرونا، به فرموده خداوند در قرآن در زمره و السابقون  السابقون، در کنار مام وطن و در دل خطر، مشغول خدمت بودند و به رسم طبیب بودنشان که مظهر اسماء الحسنی الهی است، بر قول و فعل خود پابرجا خواهند ماند.
طی یک سال و نیم اخیر که بیماری و هراس، زلف خود را به سلامت و آرامش مردم گره می زد و کرونا چون شبی تاریک و طولانی بر دنیا چادر می گستراند، این پزشکان و کادر درمان بودند که با جان خود، چراغ این شب تاریک شدند.
سپید جامگانی که تا ابد در محضر الهی و پیشگاه ملت رو سپیدتر از همیشه اند و تاریخ به این جانفشانی ها و نغمه خرم زندگی بخش که پزشکان با بذل جان خود آن را نواختند، شهادت خواهد داد و در صفحه گیتی به یادگار خواهد ماند.
امروز بهترین فرصت برای تکریم و تقدیر از قهرمانانی است که در میانه میدان نبرد تن به تن با بیماری، جان پناه مردم خود شدند، پیامبرانه ایستادند و با دم مسیحایی، امید و سلامتی(شفا) بر کالبد بیماران دمیدند.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت بویژه پزشکان که بیش از پیش به جامه و جامعه پزشکی آبرو بخشیدند، به پزشکان عزیز ادای احترام میکنم و با بضاعت اندک خود، قدردان تلاش ها و ایثارگری شما هستم.
به نمایندگی از هیات رییسه دانشکده پزشکی تهران، مهد آموزش پزشکی کشور، این روز بزرگ را به حضور اساتید ارجمند، همکاران محترم و دانشجویان عزیز تبریک عرض نموده و دوام توفیقات و مزید صحت و سلامت این عزیزان را در راه خدمت به دردمندان و بیماران مسألت دارم. پاینده باد دستان شفابخشتان و جاودانه باد نام نیکویتان 

دکتر شهریار نفیسی 
رئیس دانشکده پزشکی


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0