امروز : سه شنبه 8 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
15 آذر 1400

دکتر  بیگ محمدی طی پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دانشجویان شهید دانشکده پزشکی، روز دانشجو را تبریک گفت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده پزشکی، متن پیام تبریک دکتر بیگ محمدی به این شرح است:
نام دانشجو همواره با آگاهی، بصیرت و هوشمندی قرین است، قشری که دربزنگاه های تاریخی دهه های اخیر از کودتای 28 مرداد تا انقلاب شکوهمند اسلامی، دوران دفاع مقدس و سالهای سازندگی سردمدار و پیشرو بوده است.
به شهادت تاریخ، دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، نه تنها از این قاعده مستثنا نیستند بلکه در زمره علمداران نهضت های دانشجویی بودند، تقدیم 52 سرو شهید در دوران انقلاب و دفاع مقدس گواهی بر این مدعاست.
دانشجویان ما در تمام سالهای عمر آکادمی در ایران،  نقشی به یاد ماندنی از خود به یادگار گذاشتند، که حضور ایثارگرانه و مسئولیت پذیری اجتماعی آنان در پاندمی کووید، تالی تلو نقش ماندگار دانشجویان در سالهای دفاع مقدس بود، که برگ زرین دیگری بر افتخارات دانشکده افزود.
در تقویم تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران شانزدهم آذر ماه، به نام روز دانشجو نام‌گذاری شده است. این روز یادآور رشادت و هوشمندی دانشجویان و دانشگاه در برابر نقشه‌ها و برنامه‌های نظام سلطه است.
یاد و خاطره تمامی شهدای دانشجو، بویژه سه چراغ هدایت، شهدای گلگون کفن دانشگاه تهران، مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ‌نیا در ۱۳۳۲،  را گرامی داشته و این روز را به یکایک دانشجویان نخبه و فرهیخته دانشکده پزشکی تهران تبریک می گویم.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0