امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
12 تیر 1401

برگزاری بیست و سومین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران- مهلت ارسال مقالات تا پایان تیرماه

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشکده پزشکی، این دوره از كنگره بين المللي ميكروب شناسي ایران به صورت حضوری با همکاری انجمن علمی میکروب شناسی ایران 8تا10  شهریور ماه 1401 در دانشکده پزشکی برگزار می شود.
 این کنگره با هدف ارتقاء ارتباط میان متخصصین علوم پایه و علوم بالینی و تبادل به روزترین دستاوردهای علمی- پژوهشی اساتید برجسته دانشگاهی، محققین و پژوهشگران داخلی و همچنین تعدادی از پژوهشگران صاحب نظر خارجی از کشورهایی همچون آلمان، استرالیا، امریکا، ایتالیا، بلژیک، سوئد، عمان، کانادا، هند و یونان در این حوزه برگزارر خواهد شد.
وضعیت درمان، واکسیناسیون و کنترل بیماری کووید 19، بررسی بیماری های نوپدید و بازپدید، فاژ تراپی و اهمیت آن در درمان، روش های نوین در تشخیص بیماری های عفونی، مقاومت داروئی و روش های جدید تعیین آن، کنترل عفونت های بیمارستانی، نقش پروبیوتیک ها در بیماری های عفونی، عفونت های ادراری و روش های نوین درمانی، وضعیت بیماری سل در ایران و جهان واهمیت سل مقاوم به درمان، اهمیت بیماری های عفونی در بیماران با نقص ایمنی، کارافرینی و دستاوردهای تشخیصی و .... از جمله محورهای مورد بحث در این دوره کنگره میکروب شناسی است.
با توجه به اهمیت میکروارگانیسم ها در برقراری سلامت با ایجاد و حفظ تعادل اکولوژیک و نیز نقش آنان دربروز بیماری ها بدلیل برهم خوردن این تعادل و پیشی گرفتن جمعیت میکروب های بیماریزا و بروز اختلالات پاتولوژیک به دلیل تولید متابولیت های میکروبی در بدن امروزه بسیار مورد توجه رشته های مختلف علوم بالینی قرار گرفته است و به همین دلیل جلسات علمی ویژه ای بصورت پانل های تخصصی در این کنگره به این موضوع خواهند پرداخت.
علاوه ‌بر ارائه سخنرانی‌های تخصصی، در حاشیه کنگره، نشست‌های جانبی با موضوعات و کارگاه‌های مختلف برگزار می‌شود. همچنین نمایشگاهی از محصولات مورد نیاز در طرح‌های علمی و تشخیصی میکروب‌شناسی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌گردد.
لازم به توضیح است که در این کنگره، امتیاز بازآموزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای رشته‌های مختلف در نظر گرفته شده و علاقمندان می‌توانند برای ثبت‌نام و شرکت در کنگره به وبسایت کنگره به آدرس ismcongress.ir مراجعه کنند، مهلت ثبت‌نام برای ارسال مقالات تا پایان تیرماه است و متقاضیان باید تا این تاریخ، خلاصه مقالات خود را به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
در مدت زمان سه روز برگزاری این کنگره بالغ ‌بر 10 کارگاه آموزشی با ظرفیت محدود برگزار خواهد شد که «کارگاه تئوری آینده‌پژوهی در بازار میکروب‌شناسی از IOT تا متاورس»، «کارگاه تئوری نقش کنترل عفونت در کاهش مقاومت‌های آنتی بیوتیکی و عفونت‌های بیمارستانی»، «کارگاه تئوری و عملی کلونینگ و بیان ژن همراه با آموزش نرم‌افزار CLC  «،كارگاه تئوری و عملی اصول کار با حیوانات آزمایشگاهی» و ... از آن جمله است.
علاقه مندان براي اطلاع از آخرين اخبار، نحوه ثبت نام و شركت در كنگره مي توانند به نشاني https://www.ismcongress.ir مراجعه نمايند.
منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0