امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
9 خرداد 1397

سرخط گزیده اخبار بیمارستانهای دانشگاه در هفته ای که گذشت

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
در هفته ی گذشته برنامه های مختلفی از جمله کارگاه آموزش بر بالین بیمار، بازدید مدیر کل میراث فرهنگی از خانه صادق هدایت، برگزاری کلاس آموزش مسمومیت با قارچ سمی در بیمارستانهای تابعه دانشگاه برگزار شد

برگزاری کارگاه آموزش بر بالین بیمار
کارگاه آموزش بر بالین بیمار با امتیاز توانمندسازی اعضاء هیات علمی با تدریس آقای دکتر فرشاد علامه استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در روز ۴شنبه مورخ ۹ خرداد ماه و به همت دفتر توسعه آموزش پزشکی بیمارستان جامع بانوان آرش برگزار شد.


بازدید مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران از خانه صادق هدایت
دکتر بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان تهران و هیئت همراه از مجتمع بیمارستانی امیراعلم و خانه تاریخی صادق هدایت بازدید کردند.
 خانه تاریخی صادق هدایت که در سال 1358 در اختیار  بیمارستان امیراعلم قرار گرفته است از بناهای تاریخی استان تهران است در این بازدید دکتر جعفریه رییس مجتمع در مورد تاریخچه منزل صادق هدایت و نحوه استفاده از آن توسط این مرکز به عنوان کتابخانه توضیحاتی ارائه داد و در ادامه مدیر کل میراث فرهنگی از نحوه حفاظت و رسیدگی به این بنای تاریخی اظهار رضایتمندی کرد و بیان داشت که بدون شک در صورتی که بیمارستان امیراعلم متولی حفظ و نگهداری از این بنای تاریخی نبود، تا به امروز تخریب و دچار آسیب جدی می شد.

برگزاري جلسه كميته اقتصاد درمان، دارو و تجهيزات پزشكي در بيمارستان رازي
 جلسه كميته اقتصاد درمان، دارو و تجهيزات پزشكي با حضور دكتر عابديني رئيس بيمارستان، دكتر مخترع مدير بيمارستان، دكتر سوري معاون درمان، محمدي مدير پرستاري روز شنبه 5 خرداد در دفتر رياست بیمارستان برگزار شد.
شرح وظايف كميته اقتصاد درمان، دارو و تجهيزات پزشكي براساس سنجه هاي اعتبار بخشي ملي در محور تيم مديريت اجرايي و فهرست خدمات تشخيصي، درماني و داروهاي پرهزينه ( براساس فهرست سازمان هاي بيمه گر پايه ) و تعيين راهكارهاي كاهش ۱۰ درصدي هزينه ها بررسي شد. همچنين شناسايي پروسيجرها و اعمال جراحي پر هزينه بستري كه قابليت تبديل به خدمات سرپايي دارند مورد بحث و بررسي قرار گرفت.


جلسه کمیته مصرف منطقی دارووآنتی بیوتیک در بیمارستان فارابی برگزار شد
جلسه کمیته مصرف منطقی دارووآنتی بیوتیک این بیمارستان روز یکشنبه6خرداد با حضور دکتر مهدی صنعتکار، قائم مقام ریاست و معاون درمان بیمارستان برگزار شد. 
ابتدا دو نامه دریافتی در خصوص تجویز آنتی بیوتیک هایی که شروع آن ها نیازمند مشاوره عفونی است و تجویز و مصرف 8قلم آنتی بیوتیک پرهزینه مطرح و در مورد آن ها بحث شد. سپس گزارش مصرف آنتی بیوتیک ها در سال 95 و 96 ارائه شد. همچنن اعضا در مورد شرایط خاص کشور و امکان کمبود داروهای آنتی بیوتیک به تبادل نظر پرداختند. در پایان مقرر شد: میزان مصرف جنتامایسین تزریقی بررسی و موارد مصرف، نوع بیماری و فرد تجویز کننده درهرمورد مشخص گردد.

برگزاری کلاس آموزش مسمومیت با قارچ سمی در مرکز طبی کودکان
 با توجه به افزایش آمار مسمومیت های ناشی از مصرف قارچ های سمت در استان های غربی کشور، کلاس آموزشی با موضوع مراقبتهای لازم در خصوص مسمومیت با قارچ سمی برای مادران به همت سوپروایزر آموزش به بیمار در بخش های مرکز طبی کودکان برگزار شد. در این کلاس اطلاعات علمی در خصوص نحوه ایجاد مسمومیت با قارچ سمی، نکات ضروری پیشگیری و علائم و نشانه های بالینی به طور کامل آموزش داده شد و در پایان پمفلت آموزشی با همین موضوع در اختیار مادران قرار گرفت.

 بازدید تیم مدیریت ایمنی از بخش NICU2 مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

در ابتدای این بازدید که روز یکشنبه 6 خرداد ماه صورت گرفت، کارشناس هماهنگ‌کننده ایمنی پس از معرفی گروه، هدف از بازدید فوق را ارتقا ایمنی بیمار و تعهد مدیران ارشد و کارکنان نسبت به ایمنی بیمار عنوان کرد.
سپس سرپرستار بخش در خصوص مشکلات موجود یا بالقوه بخش که ممکن است ایمنی بیمار را به مخاطره بیندازد توضیحاتی ارائه داد.
در خاتمه نیز پس از بررسی راهکارهای پیشنهادی توسط تیم مدیریت ایمنی و کارکنان بخش، مصوباتی تنظیم شد و مقرر گردید جهت رفع نواقص اقدام شود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0