امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
26 اردیبهشت 1397

بسته خبری بیمارستانهای تابعه دانشگاه در هفته ای که گذشت

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
​دکتر معصومه گیتی و دکتر حسین قناعتی موفق به دریافت نشان طلای کنگره سالیانه رادیولوژی ایران شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، هرساله به انتخاب انجمن رادیولوژی ایران از سه نفر از پزشکان رادیولوژیست سراسر کشور که فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی برجسته‌تری داشته باشند به‌عنوان منتخبین دریافت نشان طلای کنگره سالیانه رادیولوژی تقدیر به عمل می‌آید.
امسال دکتر معصومه گیتی و دکتر حسین قناعتی از اعضای هیئت‌علمی رادیولوژی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) موفق به دریافت این نشان شدند.

مرکز طبی کودکان
برگزاری جلسه روند ساخت پروژه کلینیک ویژه و توسعه اورژانس مرکز طبی کودکان
 جلسه هماهنگی روند ساخت پروژه کلینیک ویژه روز دوشنبه 24 اردیبهشت با حضور مهندسین دفتر فنی دانشگاه، مهندسین مشاور در اجرای پروژه ساخت کلینیک ویژه، دکتر بدو رئیس بیمارستان و تیم مدیریت اجرایی و فنی بیمارستان در سالن مهارتهای بالینی برگزار شد. در این جلسه ضمن مرور مصوبات جلسه قبل، آخرین مدل طراحی توسعه اورژانس، توسط مهندسین مشاور ارائه شد و تیم مدیریت اجرایی بیمارستان پیشنهادات خود را برای اصلاح برخی از فضاهای فیزیکی ارائه کردند. در ادامه در خصوص روند ساخت پروژه کلینیک ویژه نیز بحث و تبادل نظر شد.

مجتمع امام خمینی(ره)
 بازدید مدیریت ایمنی از بخش اورژانس یک و اتاق CPR و تریاژ و Fast ساختمان اورژانس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)
تیم مدیریت ایمنی مجتمع دوشنبه 24 اردیبهشت  از بخش اورژانس یک و اتاق CPR و تریاژ و Fast ساختمان اورژانس مجتمع بازدید کردند.

در این بازدید دکتر داورانی رئیس اورژانس مجتمع، سیف جانشین مدیریت خدمات پشتیبانی، حمیدی فر مسئول اعتباربخشی امور پرستاری، دکتر لباف مدیر واحد نظارت بر درمان مجتمع، محمد نژاد سوپروایزر کنترل عفونت، رجبی سرپرست واحد اعتباربخشی و بهبود کیفیت، رسولی نماینده دفتر فنی و تأسیسات، تقوی مسئول ایمنی مجتمع، شمشاد سرپرستار اورژانس یک و سایر اعضاء حضور داشتند.

در ابتدای این بازدید کارشناس هماهنگ‌کننده ایمنی پس از معرفی گروه، هدف از بازدید فوق را ارتقا ایمنی بیمار و تعهد مدیران ارشد و کارکنان نسبت به ایمنی بیمار عنوان کرد.سپس سرپرستار بخش  در خصوص مشکلات موجود یا بالقوه بخش که ممکن است ایمنی بیمار را به مخاطره بیندازد توضیحاتی ارائه داد.در خاتمه نیز پس از بررسی راهکارهای پیشنهادی توسط تیم مدیریت ایمنی و کارکنان بخش، مصوباتی تنظیم شد و مقرر گردید جهت رفع نواقص اقدام شود.

بیمارستان ضیائیان
برگزاری جلسه تازه های دیابت و روزه داری در مرکز آموزشی درمانی ضیائیان
 به همت معاونت آموزشی و همزمان با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان،  جلسه آموزشی تازه های دیابت و روزه داری  روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه درسالن آمفی تئاتر مرکز برگزارشد.

دراین کارگاه که درراستای اعتباربخشی آموزشی و ارتباط با بیمارستا ن های دیگر تشکیل شد دکتر صمدانی فر فوق تخصص غدد درخصوص دیابت،  داروهای جدید این بیماری و  نحوه روزه داری افراد دیابتیک جهت اعضای هیات علمی، دستیاران، کارورزان و کارآموزان  سخنرانی کرد و در پایان به سوالات همکاران پاسخ داد.

 مرکز قلب تهران
رییس بیمارستان مرکز قلب با توجه به اهمیت زمان طلایی حضور بیماران در اورژانس گفت: کمبود فضاهای اورژانس یکی از معضلات این مرکز است.
 دکتر پورحسینی رئیس مرکز قلب تهران در دومین نشست جامعه خیرین سلامت در مرکز قلب تهران ضمن تشریح پتانسیل ها و قابلیت های این مرکز تک تخصصی درمانی قلب و عروق در کشور به اهمیت زمان طلایی بیماران حاضر در اورژانس پرداخت و با بیان اینکه کمبود فضاهای اورژانس این مرکز یکی از معضلات فعلی بوده و با توجه به خریداری 2 ساختمان در ضلع جنوبی مرکز، ساخت و تجهیز این بخش مهم بیمارستان را از اولویت های حاضر برشمرد.

این نشست روز جمعه 21 اردیبهشت در مرکز قلب تهران برگزار شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0