امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
14 آبان 1397

برگزاری مراسم یاد بود مرحوم صمد قضایی، استاد پیشکسوت گروه پزشکی قانونی و طب کار

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

مراسم یاد بود مرحوم صمد قضایی، استاد پیشکسوت گروه پزشکی قانونی و طب کار فردا سه شنبه 15 آبان در تالار دکتر ملک نیا برگزار می شود.
 
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی،این مراسم با حضور ریاست و جمعی از اساتید و مسئولین دانشکده پزشکی فردا سه شنبه 15 آبان ماه از ساعت 14 الی 15 در تالار دکتر ملک‌نیا، جنب گروه طب کار و پزشکی قانونی برگزار خواهدشد. 

دكتر صمد قضايي در سال ١٣٠٤ در شهرستان سراب به دنيا آمد و بعد از اتمام تحصيلات ابتدايي و دبيرستان در سال ١٣٢٦ وارد دانشكده پزشكي دانشگاه تهران شد و بعد از سه سال تحصيل،  به كشور فرانسه رفت و تحصيلات خود را در دانشكده پزشكي پاريس ادامه داد و در سال ١٣٣٤ مدرك دكتراي پزشكي عمومي خود را گرفت و سپس در همان دانشكده به تحصيل رشته تخصصي طب كار و سپس تخصص پزشكي قانونی پرداخت و به ايران بازگشت و از سال ١٣٤٣ به عضويت هيات علمي دانشكده پزشكي دانشگاه تهران درآمد و در سال ١٣٥٢ به مقام استاد تمامي نايل گشت. ايشان بنيانگذار دانش تخصصي طب كار و پزشكي قانوني در كشور ايران بودند كه تمام عمر گرانبهاي خود را صرف خدمت به تعليم و تربيت دانشجويان و ارتقاي  دانش كشور نمود. ايشان علاوه بر تدريس طب كار و پزشكي قانوني در دانشكده پزشكي، مدرس اخلاق پزشكي و نيز استاد دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران بودند.در ضمن از ايشان تاليفات متعدد در زمينه هاي مربوطه موجود مي باشد.

پایه‌گذاری دانش تخصصی طب کار و پزشکی قانونی از شاخص‌ترین فعالیت‌های علمی استاد بود.

وی در سال ١٣٧٧ به مقام بازنشستگي نايل شد و از سال ١٣٨٠ در فرانسه اقامت داشتند و در مهر ماه ١٣٩٧ در همانجا چشم از جهان فرو بستند.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0