امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
12 اردیبهشت 1398

با حضور باشکوه اساتید و دانشجویان و معرفی 10 استاد برگزیده، اولین جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

‎اولین جشنواره قدر استاد با معرفی اساتید منتخب گروه های آموزشی و تقدیر از 10 استاد برگزیده دانشکده پزشکی در بخش های آموزشی، پژوهشی و بخش ویژه پیش از از ظهر امروز 12 اردیبهشت در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد.

‎به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، مراسم پس از قرائت قران و سرود ملی با تک نوازی محمد صادق نجفی دانشجوی پزشکی و شعر خوانی استاد خانم دکتر اشجعی فوق تخصص جراحی کودکان و عضو هیات علمی مرکز طبی کودکان آغاز شد.
‎در ادامه دکترشهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی با خیر مقدم به اساتید و تبریک روز استاد گفت: اساتید و معلمین برجسته این دانشگاه عمر خود را صرف تعلیم و آموزش فرزندان نخبه این مملکت می کنند.
‎رئیس دانشکده پزشکی با اشاره به برگزاری جشنواره قدر استاد اظهار داشت: این مراسم برای اولین بار در دانشکده پزشکی برگزار می‌شود و امور اجرایی آن به تمامی توسط  اساتید و دانشجویان داوطلب انجام شده است .
‎وی ادامه داد: قرار است از هنرمندی اساتید و دانشجویان استفاده کنیم که نتیجه هفته ها تلاش و  زحمات اساتید و دانشجویان دانشکده پزشکی است.
‎دکتر نفیسی با بیان این که دانشکده پزشکی با داشتن بیش از ۱۱۰۰ عضو هیات علمی، بیش از 2400 دانشجوی پزشکی عمومی، بیش از ۳ هزار دستیار تخصصی و فوق تخصصی ، از نظر تعداد هیات علمی حدود دو سوم بدنه دانشگاه را تشکیل می دهد. به نوعی مرزهای مابین دانشکده پزشکی و دانشگاه محو شده است و در سال‌های گذشته سهم اساتید دانشکده پزشکی به درستی در جشن های دانشگاه دیده نشده است.
‎رییس دانشکده پزشکی ادامه داد: ملاک انتخاب اساتید در جشنواره های مختلف گاهاً ممکن بود با ملاک های مد نظر دانشکده مغایرت داشته باشد و انتخاب ها توسط کمیته هایی و بر اساس ملاک های کمی و بدون در نظر گرفتن آرا واقعی فراگیران صورت می پذیرفت. اما در این جشنواره ملاک اصلی آرا فراگیران است که از برکت حضور اساتید در دانشکده استفاده میکنند.
‎وی افزود: در نظر سنجی که از فراگیران به عمل آمد، حدود  ۱۸۰۰ فراگیر شرکت کردند که۲۵۶ استاد توسط دانشجویان به عنوان برجسته و منتخب به دانشکده معرفی شدند که به لحاظ محدودیت دانشکده در معرفی این اساتید، نظر سنجی مجدد با ۳۴ نفر از اساتید دارای بالاترین رای برگزار و بر اساس آرای مجدد و جلسه با معاونین آموزشی بیمارستان ها و مدیران گروهها و نمایندگان دانشجویان و بررسی نمرات ۵ ساله ارزیابی اساتید افراد انتخاب و معرفی شدند.
‎که البته انتخاب و معرفی تعداد محدود از این افراد کار سختی بود و قطعا تعداد  اساتید منتخب بیش از این است و افرادی که از آنها تقدیر میشود نماینده سایر اساتید هستند. 
‎رییس دانشکده پزشکی ادامه داد: بسیاری از دوستانی که در هیات رییسه دانشکده پزشکی و یا قسمت های مختلف دارای سمت اجرایی  هستند با رای تعداد بالایی منتخب دانشجویان بودند که به علت داشتن مسئولیت اجرایی در دانشکده، نامشان از لیست منتخبین و برگزیدگان حذف شد.
‎وی ادامه داد: حضور مسئولین دانشکده در صدر انتخاب دانشجویان مایه خوشحالی است و مایه  قوت قلب من از انتخاب صحیح آنهاست چرا که این اساتید به ما کمک میکنند که اموزش را به حد اعلا برسانیم.
‎دکتر نفیسی در پایان تصریح کرد: این مراسم اولین دوره جشنواره قدر استاد است و قطعا بدون ایراد نیست. انشاالله با استفاده از نظرات و پیشنهادات اساتید ایرادات برطرف و دوره های بعدی پربار تر برگزار خواهد شد.
اسامی اساتید برگزیده تنها در اختیار دکتر نفیسی و دکتر رضایی قرار داشت پس از معرفی اساتید منتخب و اجرای برنامه های متنوع موسیقی اعلام شد و لوح تقدیر، مدال و تندیس جشنواره که منقش به آرم قدیم دانشکده پزشکی به اساتید برگزیده اهدا شد.
در پایان برگزیدگان عکس یادگاری گرفتند.
برگزیده بخش آموزشی پزشکی عمومی: 
دکتر هادی احمدی آملی از گروه جراحی عمومی
دکتر  البرز شرافتی از گروه قلب و عروق

برگزیده بخش تخصصی و فوق تخصصی 
دکتر همایون امینی از گروه روانپزشکی
دکتر کامران بلیغی از گروه پوست

برگزیده بخش آموزشی علوم پایه
دکتر فرشید نوربخش از گروه ایمونولوژی

برگزیده بخش پژوهش علوم بالینی
دکتر علیرضا استقامتی از گروه داخلی

برگزیده بخش پژوهش علوم پایه
دکتر محمد مهدی فیض ابادی از گروه میکروب شناسی

برگزیدگان بخش ویژه
برگزیده بخش استاد جوان: دکتر سیده هاله اشرف طالش از گروه قلب و عروق
برگزیده بخش استاد پیشکسوت: دکتر محمد تقی خورسندی آشتیانی از گروه گوش و حلق و بینی
برگزیده بخش هیات داوران: دکتر شروین بدو از گروه کودکان 


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0