امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
28 اردیبهشت 1400

10 استاد برگزیده بخش آموزش، پژوهش و ویژه دانشکده پزشکی تهران معرفی و تقدیر شدند

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس
مراسم سومین جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با قدردانی از 10 استاد برگزیده در بخش های آموزشی، پژوهشی و بخش ویژه به صورت حضوری در تالار ابن سینا و پخش آنلاین دراسکای روم برگزار شد.
مراسم با پخش کلیپ موسیقی با اجرای دکتر هومان حسین نژاد عضو هیئت علمی گروه طب اورژانس پیش از ظهر روز یکشنبه  26 اردیبهشت 1400 در تالار ابن سینا آغاز شد.
دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی در این مراسم ضمن خیرمقدم به اساتید گفت: به تمام اساتید، کادر درمان در سطح کشور که در مراکز بهداشتی در بیمارستان ها در مبارزه با پاندمی کووید تلاش می‌کنند و همچنین تمام همکاران که در حوزه های آموزشی، پژوهشی و ارائه خدمات درمانی  برای کنترل پاندمی کرونا زحمت می کشند خسته نباشید می گویم.
وی گفت: تصور ما این است که برگزیدگان جشن قدر استاد بهترین ها در عرصه های آموزشی و پژوهشی هستند و تلاش ما این بوده که  افرادی که تاکنون کمتر دیده شده اند و به آنها کمتر بها داده شده است را انتخاب کنیم و برگزیدگان با ملاک های واقعی تر و ابزارهای مختلفی ارزش گذاری و انتخاب شده اند، در حوزه پژوهشی نیز علاوه بر منتورینگ پژوهشی بودند آیتم های متفاوتی دیده شده است.
دکتر نفیسی ادامه داد: متاسفانه امسال موفق نشدیم جشنی مانند سال اول که بسیار پرشور و پر رنگ بود برگزار کنیم و مراسم به صورت مجازی و حضوری(هیبرید) با تعداد کمی از افراد برگزار می‌شود به دلیل شرایط کرونایی از اساتید منتخب در روز گذشته در گروه های کوچک قدردانی کردیم.
 رئیس دانشکده پزشکی با بیان این که در بین یکهزار و 100 عضو هیئت علمی دانشکده انتخاب 10 نفر، کار بسیار دشواری اظهار داشت و گفت:  انتخاب این ۱۰ نفر را به نمایندگی از کل اعضای هیات علمی بدانیم قطعاً تعداد افراد شایسته و برگزیده در سطح دانشکده پزشکی بیش از این تعداد هستند و اگر بخواهیم تعداد افراد مطرح و شاخص دانشکده در عرصه‌های بین‌المللی را حساب کنیم تعداد بسیار بیشتر خواهد بود.
 دکتر نفیسی ادامه داد: برگزیدگان جشنواره قدر استاد افرادی هستند که در ارتقای آموزش پژوهش و ارائه خدمت زحمات بسیاری را متقبل شده اند و امروز به نمایندگی از سایر اعضای هیئت علمی در این مراسم حضور دارند و مورد تقدیر واقع خواهند شد.
وی خاطر نشان کرد:  امروز وظیفه سنگینی به عهده همه اساتید برگزیده و منتخب و نامزد و به طور کل تمام اعضای هیئت علمی و اساتید دانشکده پزشکی افرادی که الگوی جوانان و دانشجویان دانشگاه و دانشکده هستند، اساتید الگوی دانشجویانی هستند که در زمره جوانان طراز اول کشور هستند و ما باید برای الگوی بهتر بودن از خودگذشتگی و ایثار بیشتری از خود نشان دهیم و شاید گاهی لازم باشد از خواسته های شخصی خود در زندگی بگذریم و توجه بیشتری به نگاه هایی به سمت ماست داشته باشیم باید به فکر جوانان و آینده‌سازان کشور بوده و بیش از گذشته مراقب اعمال، تصمیمات ورفتار خود باشیم.
دکتر نیما رضایی دبیر اجرایی سومین جشن قدر استاد نیز ضمن خیرمقدم به حاضران در سالن و شرکت کنندگان مجازی مراسم گفت: اسفند سال 97 برای اولین بار و در راستای تکریم اساتید اولین جشن قدر استاد دانشکده پزشکی با مصوبه و حمایت هیئت‌ رئیسه در تالار ابن‌سینا برگزار و از اساتید در حیطه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، استاد جوان و پیشکسوت و برگزیده هیئت‌داوران، تقدیر شد.
دبیر اجرایی جشنواره گفت:  در بخش بخش آموزشی پزشکی عمومی 2 نفر، بخش آموزشی تخصصی و فوق تخصصی 2 نفر، بخش آموزش تحصیلات تکمیلی 1 نفر، بخش پژوهشی بالینی و علوم پایه 2 نفر، بخش استاد جوان، پیشکسوت و برگزیده هیات داوران هر کدام یک نفر معرفی و تقدیر خواهند شد.
وی با اشاره به روند انتخاب اساتید منتخب و برگزیده گفت: در انتخاب استاد برگزیده و منتخب آموزشی ملاک اصلی در انتخاب اساتید،  آرا فراگیران بود که پس از جمع آوری آرا، نظرات مدیران گروه و معاونان آموزشی بیمارستان ها، بررسی امتیازات سالانه اساتید در 5 سال اخیر، برگزاری جلسه با مدیران گروه های آموزشی و معاونین آموزشی بیمارستان ها، بررسی نتیجه این جلسات و آرای فراگیران توسط هیات داوران در انتخاب نهایی تاثیرگذار بود.
وی افزود: در بخش برگزیده پژوهشی دو نفر از اساتید در بخش بالینی و پایه معرفی خواهند شد که انتخاب بر اساس آرا فراگیران، منتور و راهنمای پژوهشی بودن اساتید و تعداد مقالات رجوع بهHایندکس و استناد مقالات در سامانه علم سنجی صورت گرفت.
دکتر رضایی ادامه داد: امسال در بخش استاد جوان  از یک هیات علمی زیر 45 سال به شرط خدمت زیر 5 سال و در بخش استاد پیشکسوت استاد بالای 65 سال و استاد برگزیده هیئت داوران در بخش رول مدل تقدیر خواهد شد. که این افراد علاوه بر حائز شرایط بودن برگزیده آموزشی و پژوهشی و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی به عنوان رول مدل نیز مطرح هستند.
دبیر اجرایی جشنواره قدر استاد در ادامه به تفکیک آرا اخذ شده از فراگیران پرداخت و گفت: اساتید منتخب به عنوان اساتیدی که بیشترین آراء را در بخش نظر سنجی از فراگیران، گروه های آموزشی و معاونین آموزشی بیمارستان ها کسب کردند، به علت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مراسمی جداگانه روز شنبه 25 اردیبهشت و پس از جلسه هیئت رئیسه دانشکده معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند که از هر گروه آموزشی بسته به تعداد اعضای گروه یک یا دو نفر معرفی شدند  و اساتید برگزیده نیز پس از بررسی آرای فراگیران و نتیجه جلسات مدیران گروه ها و معاونان آموزشی و نظر نهایی هیات داوران به صورت محرمانه انتخاب و در اختیار ریاست دانشکده و دبیر جشنواره قرار داده شدند.
هر یک از بخش های جشنواره پیش از معرفی افراد برگزیده به نام یکی از اساتید فقید دانشکده که اخیرا دارفانی را وداع گفتند نام گذاری شده بود و به این ترتیب ضمن پخش کلیپ اساتید درگذشته یاد استادان مرحوم دانشکده گرامی داشته شد.
توضیح این که اسامی اساتید برگزیده تنها در اختیار رئیس دانشکده و دبیر مراسم قرار داشت که پس از معرفی اساتید منتخب و اجرای برنامه های متنوع موسیقی اعلام شد و لوح تقدیر، مدال و تندیس جشنواره که منقش به آرم قدیم دانشکده پزشکی و آثار هنری خلق شده توسط اساتید و دانشجویان به اساتید برگزیده اهدا شد.و هر یک از برگزیدگان دقایقی سخنرانی کردند
در پایان برگزیدگان عکس یادگاری گرفتند و لوح یادبود مراسم توسط برگزیدگان و اعضای هیئت رئیسه و هیئت داوران جشنواره امضا شد.
 
برگزیده بخش آموزشی پزشکی عمومی:
 دکتر بابک گرایلی از گروه قلب و عروق 
دکتر آذرخش مکری از گروه روان پزشکی 
 
برگزیده بخش تخصصی و فوق تخصصی:
 دکتر محمد توانگر از گروه پاتولوژی
دکتر صدیقه حنطوش زاده از گروه زنان و زایمان
 
برگزیده بخش آموزشی علوم پایه:
 دکتر حسین قدیری هروانی از گروه آموزشی فیزیک پزشکی
 
برگزیده بخش پژوهش علوم بالینی:
 دکتر عبدالمحمدکجباف زاده از گروه اورولوژی
 
برگزیده بخش پژوهش علوم پایه:
 دکتر مهری کدخدایی از گروه فیزیولوژی
 
برگزیدگان بخش ویژه
برگزیده بخش استاد جوان:  
 دکتر سلاله امامقلی پور از گروه بیوشیمی
 
برگزیده بخش استاد پیشکسوت:  
 دکتر محمود دوستی از گروه بیوشیمی
 
برگزیده بخش هیات داوران:
 دکتر رضا ملک زاده از گروه داخلی


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0