امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
12 شهریور 1399

برگزیده دومین جشنواره قدر استاد: دانشکده پزشکی خانه من است

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
​دکتر سعیدرضا مهرپور برگزیده بخش آموزش پزشکی عمومی دومین جشنواره قدر استاد است، گفت و گو با ایشان را در ادامه خبر میخوانید.
دومين جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکي با معرفي 10 استاد برگزيده در حيطه هاي آموزشي، پژوهشي و ويژه روز چهارشنبه 29 مرداد به صورت محدود با حضور اساتيد برگزيده در تالار ابن سينا و پخش آنلاين در اسکاي روم برگزار شد.
برگزيدگان اين جشنواره با آراي فراگيران اعم از دانشجويان دوره پزشکي عمومي، تحصيلات تکميلي، دستياري و فلوشيپ به همراه بررسي ميانگين نمرات 5 ساله اعضاي هيات علمي، نظر مسئولين آموزشي گروه و بخش ها، رول مدل بودن، فعاليت هاي اجتماعي و فرهنگي، منتور پژوهشي بودن، تعداد مقالات و ... انتخاب و معرفي مي شوند.
 امسال برای دومین سال برگزاری این مراسم از ۱۵۵۷ رای الکترونیک امسال، ۱۲۰۶ رای مربوط به دور دوم نظرسنجی بود که از این میان ۶۲۲ رای مربوط به دوره پزشکی عمومی، ۳۲۰ رای مربوط به دوره تخصصی و فوق‌ تخصصی و ۲۶۴ رای مربوط به دوره علوم پایه بود.

متن ذيل گفت و گوي روابط عمومي دانشکده پزشکي با دکتر سعیدرضا مهرپور از برگزيدگان بخش آموزش پزشکی عمومی دومين جشنواره قدر استاد است.
با تبريک به شما به عنوان يکي از اساتيد برگزیده دانشکده پزشکي در سال 99 لطفا خودتون و گروه آموزشي رو بصورت کامل معرفي بفرماييد.
دکتر سعیدرضا مهرپور هیأت علمی گروه ارتوپدی دانشکده پزشکی و رئیس بیمارستان شریعتی هستم.
 از نظر شما، چه ويژگي هايي باعث ميشه که يک استاد، به عنوان يک معلم منتخب در دانشگاه توسط دانشجويان معرفي شود؟
به نظرمن عشق به یاد دادن مهمترین علت انتخاب یک استاد از سوی دانشجویان است، کار معلمی شبیه کار پیامبران است، کار پیامبران هم از آنجایی که  بی مزد و عاشقانه بود تاثیر گذار بود، دانشجویان هم حس می کنند چه کسانی از شیره  وجودشان به آنها تزریق می کنند و عاشقانه درس می دهند و معمولا درست تشخیص می دهند. اکثر اساتید هم همینطور هستند و ما انتظار داریم هرکس وارد این حیطه می شود از شیره جانش تزریق کند که این حس را دانشجویان به خوبی درک می کنند. 
چه آرزويي براي ادامه خدمتتون در دانشگاه متصور هستيد؟
آرزو دارم هرچه زودتر کارهای اجراییم تمام شود و بتوانم وقت بیشتری برای معلمی بگذارم.
 چه آرزويي براي آينده دانشجويان خود داريد؟
 آرزو دارم دانشجویان هر چه بیشتر مهارتهای علمی، عملی و حرفه ای را کسب کنند و کسانی که علاقه دارند حرفه معلمی را ادامه دهند،آینده مملکت را در دست بگیرند. 
شنيدن نام دانشکده پزشکي تهران چه حس و حالي در شما ايجاد مي‌کند؟
احساس می کنم دانشکده پزشکی خانه من است و وابستگی و کشش زیادی به این جا دارم.
براي برگزاري بهتر جشن قدر استاد در سال‌هاي آتي چه پيشنهادي داريد؟
مراسم امسال قدر استاد علی رغم وضع موجود و شرایط بحرانی کرونا، خیلی خوب برگزار شد و برای سال آینده نمیتوان پیش بینی کرد چه اتفاقی می افتد، از دانشکده پزشکی که با وجود تمام این مسائل توانست به خوبی این مراسم آبرومند و انگیزشی را برگزار کند تشکر می کنم. 
و کلام آخر، اگه نکته اي مدنظر داريد بفرماييد.
هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0