امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
20 آذر 1398

دکتر هبت الدین برقعی، استاد برجسته گوش و حلق و بینی درگذشت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
 دکتر هبت الدین برقعی، استاد برجسته گوش و حلق و بینی در سن 77 سالگی دار فانی را وداع گفت.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، استاد برقعی، متخصص گوش و حلق و بيني و جراح سر و گردن در سال 1321 در شهرستان قم متولد شد. تحصيلات ابتدايي را در مدرسه سنائي قم كه پدرم مؤسس آن بود، سپري كرد. اين موسسه آموزشي جزء نخستين مدارسي بود كه به سبك جديد آموزش و نه به‌صورت مكتب اداره مي‌شد. دوران دبيرستان را در يزد كه پدر ایشان به علت اقامت اجباري (تبعيد) در آنجا بود و شرح علت آن از حوصله اين مقوله خارج است، گذراند.
در سال 1339 وارد دانشكده پزشكي دانشگاه تهران شد. پس از فراغت از آن، دوران خدمت سربازي را در اطراف قزوين و سپس براي انجام طرح خارج از مركز به يكي از روستاهاي محروم استان هرمزگان رفت.
در سال 1349 پس از موفقيت در آزمون دستياري در بيمارستان اميراعلم در رشته گوش و گلو و بيني مشغول تحصيل شد و در سال 1352 با كسب رتبه اول، امتحان فارغ‌التحصيلي را گذراند و به‌عنوان عضو هيات علمي وارد كادر علمي دانشگاه تهران شد.
در سال 1353 براي تكميل تحصيلات تخصصي خود به لندن رفت و پس‌ازآن، براي آشنايي با دانش تخصصي پيشرفته گوش در دانشگاه هاروارد مشغول تحصيل شد و پس از پايان اين دوره، جهات ادامه خدمت به ايران بازگشت و به عنوان عضو هیات علمی و استاد تمام گروه گوش و حلق و بینی دانشکده پزشکی در بیمارستان امیر اعلم منشا خدمات بسیار علمی، آموزشی و پژوهشی بود.
روابط عمومی دانشکده پزشکی این ضایعه دردناک را به خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی تهران، جامعه علمی کشور، دکتر پروین سخندان (دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران) همسر و دکتر پدرام برقعی( عضو هیات علمی گروه گوش و حلق و بینی دانشکده پزشکی تهران) فرزند ایشان تسلیت می گوید.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0