امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
12 خرداد 1397

بازدید شبانه وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه از سه بیمارستان امام خمینی (ره)، امیراعلم و بهارلو

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
وزیر بهداشت در ادامه بازدیدهای شبانه در ماه مبارک رمضان، پنج‌شنبه‌شب تا بامداد جمعه به همراه دکتر کریمی، رئیس و دکتر رضایی، معاون درمان دانشگاه از بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، امیراعلم و بهارلو تهران بازدید کرد.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی، ضمن بازدید از بخش‌های اورژانس یک و دو مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران، در جلسه‌ای با حضور رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیران این بیمارستان، مهم‌ترین مشکلات بیمارستان امام خمینی (ره) را بررسی و دستورات لازم به‌منظور رفع این مشکلات را صادر کرد.
وزیر بهداشت گفت: اورژانس پیشانی کار ما در بیمارستان‌ها است و باید تلاش کنیم، مردم در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین مشکلات باکیفیت‌ترین خدمات را دریافت کنند.
همچنین باید کمبودها و مشکلاتی که بیمارستان‌های شهرهایی که بیشترین ارجاع را به بیمارستان امام خمینی (ره) دارند برطرف شود تا مردم مجبور به مراجعه به این بیمارستان نباشند.
لزوم تسریع در تکمیل پروژه بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی مهدی کلینیک، تأمین تجهیزات موردنیاز و لزوم تسریع در ساخت پارکینگ بیمارستان امام خمینی (ره) تهران، مهم‌ترین مشکلات مطرح‌شده در این جلسه بود.
مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران دارای 1100 تخت بیمارستانی، 3800 نیروی انسانی فنی و تخصصی و 97 درصد ضریب اشغال تخت است و میزان مراجعه به این بیمارستان در سال، بیش از 500 هزار نفر است.
وزیر بهداشت در ادامه بازدید شبانه خود، همچنین از بخش‌های مختلف (اورژانس، دیالیز و آندوسکوپی گوارش) و پروژه‌های عمرانی (بازسازی و مقاوم‌سازی بخش جدید اورژانس و کلینیک گوش، حلق و بینی) بیمارستان امیراعلم بازدید کرد.
کلینیک گوش، حلق و بینی بیمارستان امیراعلم در زمینی با زیربنای سه هزار مترمربع در 6 طبقه در مجاورت این بیمارستان در حال ساخت است و در حال حاضر حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بر اساس اظهارات پیمانکار پروژه، عملیات ساخت آن تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد. با اتمام این پروژه، خدمات سرپایی تخصصی و فوق تخصصی گوش، حلق و بینی با ویزیت ارزان و در فضای فیزیکی مناسب و تجهیزات پیشرفته به بیماران ارائه می‌شود.
دکتر هاشمی همچنین در ساعات ابتدایی بامداد امروز از بخش‌های مختلف بیمارستان بهارلو شامل اورژانس، آنژیوگرافی و جراحی قلب و نوزادان بازدید کرد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0