امروز : جمعه 4 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
22 فروردین 1401

بازدید رئیس دانشگاه از گروه های آموزشی علوم پایه دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشکده پزشکی دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه به همراه دکتر بیگ محمدی رئیس و دکتر عمیدی معاون مالی و اداری دانشکده  از گروه های آناتومی، فیزیک و مهندسی پزشکی، سالن شهدا و تالارعزلت، گروه بیوشیمی، طب کار، پزشکی قانونی و فارماکولوژی بازدید کردند.
دکتر قناعتی در بخش اول ضمن بازدید از گروه آناتومی، سالن تشریح و آمفی تئاتر گروه در جریان روند نگهداری اجساد قرار گرفت و بر استفاده از روش های نوین نگهداری اجساد در دنیا تاکید کرد، همچنین در دیدار از گروه فیزیک و مهندسی پزشکی، از آزمایشگاه رباتیک و تحقیقات پزشکی گروه بازدید و در جریان برنامه های آموزشی و پژوهشی گروه قرار گرفت.
رئیس دانشگاه در روند بازدید و حضور در کلاس درس( سالن شهید عزلت) در گفت و گویی صمیمی با دانشجویان ضمن یادآوری دوره دانشجویی خود که مصادف با دوران جنگ بود؛ گفت: شما سرمایه های این کشور هستید که نمونه آن کسب نمرات عالی دانشجویان در آزمون جامع علوم پایه و پره انترنی است که علی رغم آموزش مجازی، دانشجویان ما مانند همیشه در این آزمونها درخشیدند.
وی با اشاره به سرنوشت هم دوره ای های خود که گروهی راه طبابت و خدمت به وطن را پیش گرفتند و برخی شهید شدند و شماری مهاجرت کردند و عده ای هم راه تجارت غیر اخلاقی را در پیش گرفتند گفت: همه انسان ها در انتخاب مسیر زندگی خود اختیاردارند، اما هر راهی را که انتخاب کردند باید عواقب و مصائب آن را نیز بپذیرند.
رئیس دانشگاه در ادامه از گروه بیوشیمی و آزمایشگاه گروه بازدید کرد و دکتر پاک نژاد مدیر گروه و دکتر گلستانی و دکتر امینیان توضیحاتی در خصوص روند آموزش به دانشجویان، کوریکولوم آموزشی، برنامه پزشکی 90 ارائه کردند.
دکترقناعتی از گروه طب کار و پزشکی قانونی نیز بازدید کرد، گروه فارماکولوژی مقصد نهایی رئیس دانشگاه در بازدید از گروه های علوم پایه دانشکده پزشکی بود که پس از بازدید در نشستی صمیمی با اعضای گروه در جریان تحقیقات، چالش ها و پیشنهادات اعضای گروه قرار گرفت.
در پایان این بازدید دکتر قناعتی با اشاره به توسعه علم نافع، ضرورت تقویت ارتباط گروه های علوم پایه و بالینی و حمایت بیشتر از علوم پایه گفت: استفاده از فضای استارتاپی، استفاده از امکانات موجود در سطح دانشگاه، پارک فناوری و... در این حوزه راهگشاست.

منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0