امروز : سه شنبه 8 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
5 آبان 1400

بازدید رئیس دانشکده پزشکی از گروه های آموزشی فارماکولوژی و ژنتیک/ تاکید بر ارتباط علوم پایه و بالین و افزایش جذب دانشجویان بین الملل

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی دکتر بیگ محمدی رئیس دانشکده پزشکی پیش از ظهر سه شنبه ۴آبان از گروه های آموزشی فارماکولوژی و ژنتیک بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های گروه قرار گرفت.

دکتر بیگ محمدی ضمن بازدید از آزمایشگاه های تخصصی و تحقیقاتی گروه در گفت و گويي صميمي  در جریان علائق و فیلد پژوهشی اساتید، وضعیت آموزشی، پژوهشی، آموزش بین الملل، ساختار گروه قرار گرفت و اعضای هیات علمی گروه مسائل، مشکلات و دغدغه های خود را مطرح کردند.
پر هزینه بودن آزمایشات تخصصی، ناکافی بودن تجهیزات، محدودیت منابع و بودجه، نبود بستر لازم برای ارائه خدمات به خارج از دانشگاه و کسب درامد، نبود فضای لازم برای ارتباط میان رشته علی رغم وجود پتانسیل بالا و نیاز جامعه از جمله مسائلی بود که توسط اساتید مطرح شد.
پس از صحبت های اساتید گروه،دکتر بیگ محمدی با بیان حمایت دانشکده در راستای رفع مسائل و چالش ها، گفت: حل بخشی از این مشکلات نیازمند همت جمعی اعضای گروه و استمرار است، باید قدم اول را بردارید راه به مرور باز خواهد شد.
وی ضمن تاکید بر درآمد زایی و استقلال مالی نسبی گروه، اظهار داشت: داشتن منابع مالی مستقل، به هیچ وجه به معنی خودگردانی نیست بلکه با یک قاعده مشخص، اصولی و از پیش تعیین شده میتوان منابع مالی داشت و از آن بهره برد.
رئیس دانشکده پزشکی بااشاره به پتانسیل بالای گروه های علوم پایه در پذیرش دانشجوی بین الملل، تصریح کرد: تعیین اهداف، برنامه ریزی و حرکت رو به رشد علی رغم تمام محدودیت های موجود باید سرلوحه کار گروه قرار گیرد، ترمیم اوضاع نیازمند زمان است.

دکتر بیگ محمدی در ادامه، ارتباط علوم پایه و بالینی را در راس برنامه های کاری دانشکده عنوان کرد و گفت: برقراری این ارتباط یک فرایند است که باید موانع را برداشت و من در مقام ریاست دانشکده پشت سر گروه های علوم پایه و حامی هستم.
وی در پایان با اشاره به تفاهم نامه همکاری گروه های علوم پایه موسوم بهG6 گفت: برنامه بسیار خوبی است، ایراداتی دارد که باید اصلاح و از سر گرفته شود.
توضیح این که دکتر کاشانی معاون آموزش تحصیلات تکمیلی دکتر بیگ محمدی را همراهی کرد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0