امروز : سه شنبه 8 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
2 تیر 1399

اعلام جزئیات پذیرش داوطلبان آزمون جامع علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی در اسفندماه سال 98

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، به نقل از معاونت آموزشی دکتر سعید هاشمی نظری رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اعلام این خبر گفت: به تمام دانشجویان علوم پایه و پیش کارورزی اجازه داده شد بدون حضور در آزمون، وارد مرحله بعدی تحصیلی شده و سپس براساس سوابق تحصیلی دانشجویان، میانگین نمرات دروسی که در آزمونها نقش دارند معادلسازی شده و بر مبنای میانگین دروس، نمره آزمون آنها تعیین خواهد شد.
وی افزود داوطلبینی که براساس این نحوه  معدل گیری مجاز به ادامه تحصیل شوند می توانند وارد مرحله بعدی شده و تحصیلات خود را ادامه دهند اما کسانی که با این روش مجاز به ادامه دوره نشوند تا زمان برگزاری آزمون بعدی در شهریور ماه به تحصیل در دوره خود ادامه داده و سپس در آزمون شهریور ماه شرکت کرده و اگر نمره قبولی را کسب نمایند  همچنان می توانند دوره خود را ادامه داده و اگر موفق به کسب نمره قبولی در آزمون شهریور ماه نشوند، آنگاه ادامه دوره شان متوقف خواهد شد تا اینکه بتوانند براساس ضوابط در اولین آزمون نمره قبولی را کسب کنند.
دکتر هاشمی نظری افزود دانشجویانی که نمره مجاز را به روش فوق، کسب نکرده اند برای آنان به عنوان یک نوبت آزمون لحاظ نشده و در واقع این مرحله جز تعداد دفعات مجاز آنها جهت شرکت در آزمونهای علوم پایه و پیش کارورزی محسوب نخواهد شد و این هم یکی از امتیازاتی است که به داوطلبین اعطا شده است.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در ادامه با اشاره به اعلام اسامی افراد مجاز و غیر مجاز آزمون طی هفته جاری اظهار داشت دانشجویانی که در این آزمون قبول شدند اگر بخواهند از مزایای نمره و رتبه استفاده کنند می بایست حتما در آزمون شهریور ماه شرکت نمایند.
وی با تاکید بر اینکه فعلا نمره ای اعلام نخواهد شد تصریح کرد افرادی که مجاز شناخته نشده اند موظف هستند در آزمون شهریور ماه شرکت کنند و نمره ای که در آن آزمون می گیرند ملاک عمل خواهد بود. و دانشجویانی هم که در آزمون مجاز شده اند اگر می خواهند از مزایای نمره و رتبه خود استفاده کنند باید در آزمون شهریور ماه شرکت نمایند که در این صورت نمره شهریور ماه آنان ملاک عمل خواهد بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0