امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
16 فروردین 1399

از برگزاری مجازی جشن روپوش سفید تا تاکید بر قدردانی از کادر درمان در مواجهه با بحران کرونا درنشست هیات رئیسه دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
دکتر نفیسی رئیس دانشکده پزشکی در اولین جلسه هیات رئیسه دانشکده در سال 99 تاکید کرد: تاثیرکرونا  بر آموزش و فارغ التحصیلی دانشجویان باید به حداقل برسد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، اولین جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی صبح روز شنبه 16 فروردین در سالن شورای دانشکده برگزار شد.
دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی با تاکید بر این که کرونا نباید تاثیر منفی بر آموزش و فارغ التحصیلی دانشجویان بگذارد گفت: ما بر اساس شرایط خودمان تصمیم میگریم و در حد بضاعتی که داریم مرحله به مرحله پیش می رویم.
وی در خصوص برگزاری جشن روپوش سفید گفت: با توجه به عدم امکان حضور و تجمع دانشجویان در این مراسم بهتر است به صورت مجازی برگزار شود.
در ابتدای جلسه و با توجه به ادامه روند وجود ویروس کرونا، معاونین آموزشی پزشکی عمومی، تحصیلات تکمیلی و تخصصی و فوق تخصصی بر تداوم و پیگیری آموزش های مجازی تاکید کردند.
دکتر ایرج کاشانی معاون آموزش تحصیلات تکمیلی با تاکید بر ارائه آموزش مجازی به دانشجویان گفت: در کنار ارائه آموزش های مجازی، مجوز برگزای جلسات دفاع به صورت غیر حضوری نیز صادر شده است که برای دوره های کارشناسی ارشد قابل انجام است اما برای دانشجویان دکترای تخصصی با رعایت فاصله و موازین بهداشتی تاکید ما بر برگزاری جلسات دفاع به صورت حضوری است.

در ادامه دکتر شاهین آخوندزاده معاون پژوهشی دانشکده از اختصاص بودجه پژوهشی از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه ها برای انجام تحقیقات مرتبط با کرونا خبر داد و گفت: متاسفانه غالب تحقیقات انجام شده در این برهه شتاب زده و هیجانی و سطح پایین بوده است.
وی با اشاره به پتانسیل بالای گروه های آموزشی دانشکده پزشکی در رابطه با انجام تحقیقات مرتبط با کرونا، اظهار داشت: با این وجود اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است.
وی افزود: بعد از فراخوان معاونت پژوهشی دانشگاه بیش از 100 طرح پژوهشی و تحقیقاتی ارائه شد که از این تعداد 80 طرح به تصویب رسید که از این میان 30 طرح از دانشکده پزشکی بود.
در ادامه دکتر آرش عکاظی معاون آموزش پزشکی عمومی گفت: بعد از شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، آموزش مجازی با استفاده از سامانه نوید در دانشکده فعالیت خود را آغاز کرد و اساتید و گروه هایی که در بازه زمانی اسفند و فروردین باید دروس خود را ارائه می کردند از طریق سامانه نوید اموزش خود را بارگذاری و ارائه کردند.

وی افزود: برای این که این ترم به نتیجه برسد باید تمام آموزش ها را به صورت مجازی ارائه کنیم که نیازمند تیم پشتیبانی فنی، تیم سیاست گذاری و همکاری اساتید است و با توجه به تعطیلی کلاس ها اساتید علوم پایه و اساتید بالینی غیر درگیر با بحث کرونا وقت کافی برای مجازی سازی آموزش دارند.
دکتر عکاظی در خصوص حضور اینترن ها در بیمارستان ها گفت: باید میان معاونین درمان و آموزشی بیمارستان ها یک وحدت رویه و اتفاق نظر ایجاد شود.
دکتر علی لباف معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی گفت: آموزش دستیاری به لحاظ تنیدگی که با بحث درمان دارد با آموزش پزشکی عمومی متفاوت است.
وی افزود: در رابطه با اموزش مجازی در حوزه دستیاری اقداماتی صورت گرفته که از طریق برنامه های موجود در فضای مجازی بود چرا که که زیر ساخت های لازم در حوزه دستیاری به اندازه زیرساخت های حضور پزشکی عمومی نبود به نحوی که حتی رشته و گروه های دستیاری در سامانه نوید تعریف نشده بودند که پس از رایزنی های صورت گرفته انجام شد.

در ادامه دکتر فرشاد علامه مدیر دفتر توسعه دانشکده پزشکی گفت: در شرایط فعلی تعدادی از دستیاران و اساتید در مبارزه و مواجهه با بیماری کرونا ایثارگرانه فعالیت می کنند که اقدام آنها قابل تقدیر و تحسین است و باید به نحوی از آنها قدردانی کرد و حضور آنها در درمان بحران کرونادر بیمارستان ها،  به مثابه الگوی رفتار حرفه ای است و باید قدردان تلاش آنها بود.
دکتر نیما رضایی معاون بین الملل دانشکده پزشکی و دبیر جشن قدر استاد با خوب ارزیابی کردن فرایند حضور و استقبال دانشجویان در رای دادن به اساتید منتخب گفت: زمان برگزاری این جشن پس از پایان کرونا خواهد بود.
وی افزود: جشن قدر استاد فرصت خوبی برای تقدیر از اساتید و دستیارانی است که در این دوران حضور فعال در درمان کرونا داشتند.
دکتر رویا ستارزاده معاون امور هیات علمی نیز در پاسخ به نگرانی برخی اساتید در خصوص تکمیل سامانه شعاع گفت: اساتید همان فعالیتی را که دارند در سامانه شعاع تکمیل و بارگذاری کنند کما این که ارائه آموزش های مجازی نیز به بند های سامانه اضافه شده است.
وی همچنین از ارسال لیست کمیته جذب به گروه ها خبر داد و گفت: این لیست اماده شده که در اولین فرصت برای گروه ها ارسال خواهد شد که گروهها می توانند پرونده افراد متقاضی را به صورت مجازی دریافت و پس از بررسی در رابطه با نحوه مصاحبه اقدام کنند.
توضیح این که در خصوص حضور کارکنان مقرر شد با موافقت معاونت مربوطه، به صورت شیفتی در دانشکده حضور یابند. 


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0