امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
16 اردیبهشت 1398

دکتر بربرستانی: اهدای کالبد باقیات صالحات ماندگار است

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

گالری عکس

مراسم یادبود و تکریم مرحوم عبداله امامی مقدم که کالبد خود را به سالن تشریح گروه آناتومی اهدا کرده بود، پیش از ظهر امروز 16 اردیبهشت در دانشکده پزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی در این مراسم که با حضور خانواده مرحوم عبداله امامی مقدم، اساتید و دانشجویان گروه آناتومی در آمفی تئاتر گروه برگزار شد دکتر بربرستانی از اساتید پیشکسوت گروه، اهدای کالبد برای آموزش را نشانگر روح بزرگ اهداکنندگان دانست و گفت: این کار به منزله باقیات صالحات است و تا چرخه آموزش و درمان ادامه دارد اثر خیر آن توشه راه اهدا کنندگان خواهد بود.

وی با اشاره به آیات قران گفت: روح پس از مرگ حرکت به سوی خدا را آغاز می کند که سرعت رسیدن به خدا بر اساس توشه راهی است که در دنیا جمع آوری کرده است برخی افراد با کارهای خوبی که کرده اند و همچنین باقیات صالحاتی که از خود در دنیا به یادگار گذاشته اند سرعت حرکت خود را تشریع می بخشند.

دکتر بربرستانی ادامه داد: جسد انسان پس از مرگ در خاک متلاشی شده و خوراک حیوانات زیر خاک می شود اما زمانی که فردی جسد خود را وقف آموزش می کند به نوعی کار خیر ماندگار انجام میدهد و اثر نیک این کار تا ابد با او خواهد ماند.

در این مراسم دختر و داماد مرحوم امامی مقدم گذری کوتاه بر ویژگی های فردی وی کردند.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0