امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
30 بهمن 1397

برگزاری آزمون صلاحیت بالینی به شکل " آسکیOSCE" در گروه گوش و حلق بینی دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن


آزمون " آسکی OSCE"  برای بالا بردن توانایی دستیاران تخصصی گروه گوش و حلق بینی  در مرکز مهارت های بالینی "skill lab" دانشکده پزشکی برگزار شد.


​دکترمهتاب ربانی مسئول برگزاری آزمون گروه گوش و حلق و بینی دانشکده پزشکی درمصاحبه با روابط عمومی دانشکده پزشکی ا ظهار داشت: در ارزیابی دستیاران تخصصی بررسی چند بعد از توانمندی مد نظرما است، مانند دانش، نگرش و مهارت، در همین راستا برای رزیدنت های گوش و حلق و بینی آزمون صلاحیت بالینی به شکل آسکی برگزار شد تا این اطمینان حاصل شود که دستیاران تخصصی به توانمندی های لازم رسیده اند.
وی  در ادامه گفت امرور 29 بهمن ماه گروه گوش و حلق و بینی  برای اولین بار با برنامه ریزی و طراحی "آزمون آسکی فرصتی برای کسب تجربه برای 43 رزیدنت در بین سال های 2 تا 4 رزیدنتی فراهم کرد تا آنان بتوانند در محیط واقعی چون بیمارستان ودرمانگاه  بطور صحیح و بدون اشکال برای بیماران پروسیجری انجام دهند.
 دکتر ربانی گفت: آسکی "OSCE" یک نوع آزمون بالینی ساختارمند عینی است و در یک شرایط شبیه سازی شده برای توانمندسازی دستیاران تخصصی برگزار می شود.
 وی بیان کرد: آزمون آسکی دارای چندین ایستگاه است که در هر ایستگاه از رزیدنت ها خواسته می شود یک وظیفه یا عمل معین مانند گرفتن شرح حال و یا معاینه فیزیکیو جراحی بر روی بافت، مولاژ و مانکن انجام دهد و در هر ایستگاه، با استفاده از چک لیست استاندارد توسط اساتید نمره گذاری انجام می شود.
 به گفته مسئول برگزاری آزمون گروه گوش و حلق و بینی دانشکده پزشکی ، برای نخستین بار آزمون " آسکی OSCE" در محیطی شبیه سازی شده در مرکز مهارت های بالینی "skill lab"  برای رزیدنت های سال های 2 تا4  گوش و حلق و بینی دانشکده پزشکی برگزار شد.
وی افزود: تعداد15 نفر ازاعضای هیات علمی گروه  گوش و حلق بینی از جمله بیمارستانهای امیر اعلم ، بیمارستان امام خمینی و مرکز طبی کودکان گوش و حلق بینی ما را یاری دادند


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0