امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
9 آبان 1397

استادتمام‌ها از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مستثنی هستند

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی به نقل از ایسنا، رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت در خصوص تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در این وزارتخانه گفت: براساس آیین نامه استخدامی وزارت بهداشت، اعضای هیات علمی با مرتبه استاد تمام می‌توانند تا سن ۷۰ سالگی در دانشگاه تدریس کرده و یا در کادر اجرایی مشغول فعالیت باشند و فعالیت آنها منع قانونی ندارد.
دکترسید علی حسینی با اشاره به اینکه براساس آیین نامه استخدامی وزارت بهداشت سن بازنشستگی اعضای هیات علمی با مرتبه استاد تمام ۷۰ سال است افزود: براساس اصلاحیه آیین نامه بازنشستگی ماده ۷۲ و ۷۵ که مصوب هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی به وجود آمده، استاد تمام می تواند تا سن ۷۰ سالگی در دانشگاه تدریس کنند و یا در کادر اجرایی مشغول به فعالیت باشند و این موضوع منع قانونی ندارد.

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت تصریح کرد: براساس آیین‌نامه اداری و استخدامی وزارت بهداشت سن بازنشستگی برای اعضای هیات علمی با مرتبه دانشیاری ۶۷ سال و مرتبه استادیاری ۶۵ سال، تعیین شده است.

وی ادامه داد: اساتید ممتاز تا ۷۵ سالگی می‌توانند در دانشگاه‌ها تدریس کنند به شرط آنکه بعد از سن ۷۰ سالگی و بر اساس دستورالعمل مصوبات مشترک هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی کشور هر ساله توسط هیات امنای دانشگاه مورد تایید قرار بگیرند.
رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت بیان کرد: اساتید بازنشسته علوم پزشکی می‌توانند تا سقف تدریس ۱۰ واحد درسی(به طور حق التدریس) در طول ترم با دانشگاه‌ها همکاری داشته باشند.

دکتر حسینی در تشریح شرایط بازنشستگی اعضای اداری دانشگاه‌ها اظهار کرد: حداکثر خدمت برای کسانی که در پست‌های اجرایی مشغول فعالیت هستند ۳۰ سال تمام است و استاد تمام‌ها تا سن ۷۰ سالگی می‌توانند تدریس کنند. به عنوان مثال یک استاد تمام عضو هیات علمی که ریاست دانشگاه را نیز به عهده دارد می‌تواند تا ۷۰ سالگی خدمت کند و وزارت بهداشت هیچ گونه آیین‌نامه و یا دستورالعمل جداگانه‌ای در رابطه با بخش اجرایی ندارد و در چارچوب مقررات موجود عمل می‌کند.
 


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0