امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
31 شهریور 1398

استاد بهادری خطاب به دانشجویان پزشکی: حضور شما چون دُر شاهوار در دریای دانشکده پزشکی است

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
استاد بهادری دانشگاه علوم پزشکی تهران را با داشتن اعضای هیات علمی و اساتید برجسته، آزمایشگاه های مجهز، مانند دریای عظیمی دانست و خطاب به دانشجویان پزشکی گفت: با ورودتان به دانشگاه شرایط استفاده از این بحر عظیم آموزشی، پژوهشی فراهم است.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، استاد مسلم بهادری رئیس دفتر ارتباط با داش آموختگان دانشگاه در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان پزشکی ورودی 98 خطاب به دانشجویان جدید الورود گفت: شما در سالهای آغازین هزاره سوم میلادی، وارد بزرگترین دانشگاه علوم کشور شده اید، جایگاهی که من 70 سال قبل با عشق و امید وارد آن شدم و خوشحالم هنوز عشق و امید آن سالها را دارم و امیدوارم شما نیز این عشق را با خود داشته باشید.
وی افزود: در هزاره دوم و حضور افرادی چون کخ، پاستور و... شناخت بیماری ها از طریق عوامل بیماری زا میسر و منجر به پیشرفت های عظیم در حوزه پزشکی شد، این پیشرفتها در اواخر هزاره دوم با ورود مباحثی نظیر ژنوم انسانی بسیار چشمگیر بود، در نهایت این خدمات موجب شد تا حد بسیار زیادی از مرگ و میر ناشی از آبله، طاعون، زایمان، تراخم و... جلوگیری شود.
استاد بهادری ادامه داد: توسعه پزشکی، بهداشت و ارائه خدمات سلامت و درمانی در کشور،  مدیون اساتید و دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران است.
رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان با بیان این که در هزاره سوم، نوع بیماری ها تغییر کرده است؛ گفت: افزایش فشار خون، چاقی دیابت، ترورسیم، افزایش ابتلا به سرطان و... از مشکلاتی است که پزشکی امروز با آن مواجه است و شما دانشجویان پزشکی امروز و پزشکان فردا با مسائلی از این دست رو برو هستید.
وی پزشکی را جنگی علیه بیماری ها دانست و افزود: امروزه کار درمان و پزشکی به صورت فردی پاسخگوی نیازهای جامعه نیست و باید بر اساس کار تیمی باشد.
استاد بهادری دانشگاه علوم پزشکی تهران را بستری آماده برای آموزش در هزاره سوم دانست و گفت: در حوزه های بیوتکنولوژی، زیست فناوری و مباحثی از این دست فعالیت می کند.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه دوری از حکمت و قداست در پزشکی امروز دیده می شود و شما به عنوان پزشکان فردا، در آینده  و در حیطه های شغلی خود با مباحثی نظیر تقدم منافع مالی و اقتصادی بر حرفه روبرو خواهید شد و ممکن است در مظان افترا قرار بگیرید و باید مراقب باشید.
وی دانشگاه علوم پزشکی تهران را با داشتن اعضای هیات علمی و اساتید برجسته، آزمایشگاه های مجهز مانند دریای عظیمی دانست و گفت: با ورودتان به دانشگاه شرایط استفاده از این بحر عظیم آموزشی، پژوهشی برایتان فراهم است.
رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان آموزش پزشکی را هزینه بر دانست و گفت: با حمایت های مالی خانواده ها، دانشگاه قادر خواهد بود خدمات بهتری به دانشجویان ارائه دهد.
وی در پایان با قرائت شعر از سعدی : یکی قطره باران ز ابری چکید ، خجل شد چو پهنای دریا بدید/ که جایی که دریاست من کیستم؟ گر او هست حقا که من نیستم/ چو خود را به چشم حقارت بدید صدف در کنارش به جان پرورید/ سپهرش به جایی رسانید کار که شد نامور لؤلؤ شاهوار/ بلندی از آن یافت کاو پست شد در نیستی کوفت تا هست شد/ تواضع کند هوشمند گزین نهد شاخ پر میوه سر بر زمین؛ گفت: شما دانشجویان در ابتدا مانند قطره ای هستید که وارد دریایی به وسعت دانشگاه علوم پزشکی تهران شده اید که تلاشتان چون مروارید شاهوار خواهید شد و دانشگاه با شما همچنان سرآمد کشور و کشورهای منطقه خواهد ماند.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0