امروز : یکشنبه 28 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
30 بهمن 1397

رئیس دانشکده پزشکی: شناسایی نقاط ضعف، حرکت رو به جلو را برای ما هموار میکند

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
دکتر نفیسی در جلسه نهایی فرآیند ارزیابی دوره پزشکی عمومی با بیان این که امیدواریم از این ارزیابی سربلند بیرون بیاییم، گفت:  شناسایی نقاط ضعف برای ما مایه خورسندی است چرا که حرکت رو به جلو را برای ما هموار میکند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، دکتر شهریار نفیسی در نشست نهایی و جمع بندی ارزیابی بیرونی ارزیابان وزارت بهداشت که بعدازظهر امروز 30 بهمن در سالن شورا برگزار شد، ضمن تشکر از تیم ارزیاب وزارت بهداشت به خاطر شرایط فشرده کاری و حجم بالای بازدید ها از گروه های آموزشی دانشکده، بیمارستان ها، مراکز بهداشتی روستایی و شهری، اظهارداشت: امیدواریم از این ارزیابی سربلند بیرون بیاییم و با شناسایی نقاط ضعف و اصلاح آن به حرکت رو به پیش خود ادامه دهیم.

وی افزود: دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با 38 گروه آموزشی، 16 بیمارستان، 196 بخش و 5 هزار تخت بیمارستانی، 1100 عضو هیات علمی و بیش از 5 هزار دانشجو در زمینه آموزش پزشکی و ارائه خدمات درمانی و بهداشتی فعالیت میکند که قاعدتا مدیریت این مجموعه دارای نقاط ضعف خواهد بود که از دید ارزیابان به دور نمانده ولی  شناسایی نقاط ضعف برای ما مایه خورسندی است چرا که حرکت رو به جلو را برای ما هموار میکند.

در ادامه دکتر طاهره چنگیز سرپرست تیم ارزیاب وزارت بهداشت گزارشی از فعالیت سه روزه تیم و روند ارزیابی ارائه کرد و گفت: ملاک ما در ارزیابی، استانداردهای وزارت بهداشت است که ما در این تیم از سه هفته پیش مستندات دریافتی از دانشکده پزشکی را بررسی کردیم و اطلاعات تکمیلی مد نظر را در این بازدید سه روزه از گروه های آموزشی، بیمارستان ها، فضای خوابگاهی، کتابخانه، مرکز مهارت های بالینی، تعدادی از بیمارستان ها، مراکز بهداشتی شهری و روستایی بدست آوردیم.

وی ادامه داد: مستندات بدست آمده توسط تیم ارزیاب بیرونی توسط اعضا مورد بررسی نهایی قرار میگیرد و پس از این که اتفاق نظر تمام اعضای تیم ارزیاب بر سر گزارش، به دبیرخانه اعتبار بخشی پزشکی عمومی وزارتخانه ارسال می شود که پیش رای تیم برای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران ارسال خواهد شد.

دکتر چنگیز خاطر نشان کرد: تمام تلاش ما در تیم ارزیابی بر این بود که اطلاعات دقیق، قابل اعتماد، در نهایت صحت، عدالت و انصاف از مستندات تهیه کنیم و در اختیار کمیته اعتبار بخشی قرار دهیم که نتیجه آن تربیت هرچه بهتر پزشکان عمومی باشد.

در ادامه دکتر آرش عکاظی معاون آموزش پزشکی عمومی دانشکده با تشکر از تیم ارزیاب گفت: این ارزیابی بیرونی برای ما فرایند جالبی بود هر چند پیش از این دانشکده پزشکی یک فرایند ارزیابی درونی را تجربه کرده بود اما دیدگاه اعضای سایر دانشگاه کوچک و بزرگ علوم پزشکی کشور  جالب بود.

دکتر علیرضا سیما رئیس دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی نیز این ارزیابی بیرونی را تجربه خوبی دانست و ابراز امیدواری کرد: بتوانیم در دانشکده پزشکی فرآیند ارزیابی را ادامه دهیم.

گفتنی است نتیجه ارزیابی توسط تیم ارزیاب تا پایان هفته در اختیار کمیته اعتبار بخشی وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت که نتیجه نهایی پس از بررسی در کمیته تا پیش از سال 98 اعلام خواهد شد.

عکس یادگاری بر سردر دانشکده پزشکی حسن ختام، فرآیند سه روزه ارزیابی بیرونی دوره اموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران توسط تیم ارزیاب وزارت بهداشت بود.
منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0