امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
12 مرداد 1399

دکتر نفیسی: ارزشیابی اعضای هیات علمی باید مبتنی بر شبکه و الکترونیک اجرا شود

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس
به گزارش روابط عمومي دانشکده پزشکي، دکتر شهريار نفيسي رئيس دانشکده با تبريک اعياد قربان و غدير آرزوي ايامي سرشار از سلامتي و خير و برکت براي اساتيد و همکاران دانشکده کرد و گفت: اميدوارم اين ايام براي کشور و دانشگاه هم مثبت و خوش يمن باشد.

 در ادامه و پيش از دستور جلسه هيات رئيسه دکتر ميري با اشاره به درخواست هاي مکرر دانشجويان براي دريافت وام قرض الحسنه، گفت: پيشنهاد ما اين است که طي نامه اي از اساتيد درخواست کنيم تا در صورت تمايل ماهانه مبلغي را به صندوق قرض الحسنه معاونت دانشجويي دانشگاه واريز کنند که به دانشجويان دانشکده پزشکي اختصاص يابد.
دکتر نفيسي در اين رابطه گفت: مي توانيم به اساتيد پيشنهاد دهيم که به صورت اسپانسر حامي دانشجويان شوند، چرا که هستند اساتيدي که تمايل به مشارکت در اين کار داشته باشند.
دکتر پروين پاسالار رئيس مرکز استعداد هاي درخشان نيز به موضوع فرزند خواندگي علمي اشاره کرد و گفت: اساتيد به اختيار خودشان و با حفظ کرامت انساني يک يا  چند دانشجو را تحت حمايت مالي خود قرار دهند.

در ادامه و بيان دستور اصلي جلسه هيات رئيسه، دکتر رويا ستارزاده موضوع تصميم گيري براي انجام يکپارچه سازي ليکرتهاي فرمهاي ارزشيابي کيفيت عملکرد آموزشي اعضاي هيات علمي با فرمهاي ارزيابي رفتار حرفه اي اعضا هيات علمي باليني جهت تسهيل اجراي ارزشيابي مبتني برشبکه را بيان کرد و اعضاي هيات رئيسه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
دکتر ستارزاده در ابتدا پيشينه اي از ارزشيابي اعضاي هيات علمي بيان کرد و گفت: در ابتدا سوالات و گويه هاي ارزشيابي اعضاي هيات علمي  را در اسمارت فون طراحي شده بود اما از ليکرت هاي ارزشيابي تعهد حرفه اي در آن استفاده شده بود که در حال حاضر به دنبال حذف هم پوشاني فرم هاي ارزشيابي کيفيت آموزش و تعهد حرفه اي هستيم.
وی افزود: در حال حاضر فرم هاي ارزشيابي تعهد حرفه اي فقط براي اعضاي هيات علمي گروه هاي آموزشي باليني طراحي شده است و هنوزبراي اساتيد گروه هاي آموزشي علوم پايه تعريف نشده است.
دکتر ستارزاده گفت:  همکاران، رئيس بخش و دستياران، فراگيران به عنوان بهترين پاسخ دهندگان به گويه ها براي ارزيابي اعضاي هيات علمي انتخاب شده اند.
پس از بحث و تبادل نظر اعضاي هيات رئيسه در اين خصوص، دکتر نفيسي با تاکيد بر حذف هم پوشاني فرم هاي ارزشيابي کيفيت آموزشي و تعهد حرفه اي تصريح کرد: در حال حاضر ارزشيابي مبتني بر شبکه و الکترونيک شدن ارزشيابي مقدم بر هر گونه تغييرات است و پايش فرم ها به مرور زمان و در فاز هاي بعدي اجرايي شود.
 در ادامه دکتر نيما رضايي، معاون بين الملل دانشکده پزشکي و دبير برگزاري دومين جشن قدر استاد گفت: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده قرار بود روز چهارم ارديبهشت ماه دومين جشن قدر استاد در تالار ابن سينا برگزار شود که به علت شرايط بيماري کرونا به اول شهريورماه و روز پزشک موکول شد که اين تاريخ نيز به علت همزماني با ايام محرم به 29 مرداد ماه تغيير يافت.

دبير جشنواره قدر استاد ادامه داد: طبق روال سال گذشته اساتيد در حيطه هاي آموزشي( علوم پايه 1 برگزيده، تخصصي و فوق تخصصي2 برگزيده، آموزش پزشکي عمومي2 برگزيده)، پژوهشي(پايه و باليني هر کدام يک برگزيده) و بخش ويژه( استادجوان، پيشکسوت و منتخب هيات داوران هر کدام يک برگزيده) انتخاب و معرفي ميشوند که اسامي به صورت محرمانه باقي مانده و در روز جشن اعلام خواهد شد.
دکتر رضايي گفت: طبق آيين نامه جشنواره و بر اساس دستور العمل اجرايي، اعضاي هيات رئيسه و هيات داوران، علي رغم انتخاب از سوي فراگيران نمي توانند جزء برگزيدگان اعلام شوند. همچنين برگزيدگان سال گذشته تا 5 سال در همان بخش و منتخبين تا يک سال نميتوانند انتخاب شوند.
دکتر رضايي با تاکيد بر رعايت پروتکل هاي بهداشتي در برگزاري مراسم جشن قدر استاد گفت: پيشنهاد ما اين است که مراسم روز چهارشنبه 29 مرداد از ساعت 13:30 تا 15 تنها با حضور برگزیدگان و تعدادي از اعضاي هيات رئيسه دانشکده جهت اهدای جوایز در تالار ابن سينا برگزار شود.
در ادامه دکتر علي لباف معاون آموزش تخصصي و فوق تخصصي دانشکده پزشکي، گزارشي از برگزاري آزمون فلوشيپ ارائه کرد و گفت: تا يک ماه قبل قرار بود آزمون به صورت متمرکز و کشوري برگزار شود که در يک تصميم ضرب الاجل برگزاری آن به دانشگاه ها واگذار شد.
وي با بيان اين که بيش از 36 درصد ظرفيت پذيرش فلوشيپ کشور در اختيار دانشکده پزشکي علوم پزشکي تهران است گفت: کل ظرفيت پذيرش فلوشيپ 600 نفر است که از اين تعداد 200 نفر در دوره هاي فلوشيپ دانشکده پزشکي پذيرفته مي شوند.

دکتر لباف گفت: آزمون امسال با ثبت نام 602 متقاضي و به خاطر رعايت پروتکل هاي بهداشتي در سه نوبت روز 5شنبه 9 مرداد در مرکز طبي کودکان بدون هيچ گونه مشکلي برگزار شد و نتايج آزمون ساعت 19 همان روز اعلام و تا روز جمعه 10 مرداد اعترضات جمع آوري شد.
وي خاطر نشان کرد: آزمون شفاهي پس از رسيدگي به اعتراضات و اعلام نتايج نهايي آزمون از فردا در مکان و زمان هاي از پيش تعيين شده توسط گروه ها برگزار خواهد شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0