امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
7 مهر 1397

اردوي دانشکده پزشکي ويژه دانشجويان جديدالورود برگزار شد

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
در ادامه برگزاري آيين گذر از دبيرستان به دانشگاه اردوي يکروزه ويژه دانشجويان پزشکي ورودي 97 در اردوگاه شهيد باهنر برگزار شد

 در اردوي روز جمعه ويژه دانشجويان دختر، ابتدا آقاي دکتر سيما مسئول دفتر توسعه آموزش پزشکي و فوق تخصص گوارش ضمن تبريک به دانشجويان با بيان اين که دوره 7 ساله پزشکي بسيار طولاني است گفت: علي رغم مدت زياد بسيار زود گذر است و در اين مدت شما بايد بدانيد که در پايان اين دوره چه انتطاري از خود داريد.

وي افزود: برخي از دانشجويان قرار است در پايان دوره پزشکي به کار درمان، پژوهش و يا تدريس بپردازند که هر يک از اين جايگاه ها نياز به مولفه هاي خاص خود را دارد براي مثال يک پزشک درمانگر در کنار دانش به روز بايد مهارت برقراري ارتباط با بيمار،دلسوزي و.... از اين دست داشته باشد هر يک از اين موارد لازم و ضروري هستند اما کافي نيستند شرط لازم براي يک پزشک درمانگر درمان قطعا رفتار و تعهد حرفه اي و اعتماد است.

عضو هيات علمي دانشکده پزشکي با بيان اين که  اعتماد بيمار به پزشک بخش جدايي ناپذير از اين حرفه و هويت يک پزشک است، خطاب به دانشجويان حاضر در جلسه گفت: شما از روزي که وارد دانشکده پزشکي شده ايد بايد در کنار يادگيري مهارت طبابت، رفتار حرفه اي تفکر نقاد و... که در اين 7 سال مي آموزيد بتوانيد اعتماد مردم به خود را جلب کنيد.

رييس دفتر توسعه آموزش پزشکي نوع درس خواندن در دبيرستان و دانشگاه را باهم متفاوت دانست و گفت: در دانشگاه شايد کتاب و جزوه باشد اما صرفا با خواندن کتاب و جزوه کسي پزشک نمي شود، دانشکده شرايط آموزش را براي شما مهیا مي کندشرايطي که بتوانيد به سوالات مطرح شده جواب بدهيد، در واقع خودتان به دنبال جواب سوالاتتان برويد اين همان چيزي است که دانشجوي دانشگاه علوم پزشکي تهران را از ساير دانشگاه ها جدا مي کند.دانشگاه تهران آدم هايي را تربيت مي کند که مديران آينده کشورند.  

دکتر سيما در پايان با بيان اين که مسابقه مربوط به کنکور و پيش از قبول شدن در دانشگاه بوده و تمام شده است خاطر نشان کرد: شما بايد بدانيد در اين 7 سال با هم زندگي مي کنيد و باهم رشد مي کنيد و بايد از هم حمايت کنيد.

این مراسم با صحبت های دکتر عکاظی و دکتر جعفریان ادامه یافت سپس دانشجویان پس از اقامه نماز و صرف ناهار در پنل دانشجویی که توسط دانشجویان دفتر منتورینگ دانشکده اداره می شد شرکت کردند و در فضایی کاملا دوستانه و دانشجویان سوالات را مطرح و پاسخ های خود را دریافت کردند.گفتنی است دکتر پاسالار رییس مرکز پژوهش های دانشجویی نیز دانشجویان را در این اردو همراهی کردند.

در ادامه نیز دانشجویان در مسابقات ورزشی شرکت کردند و در پایان جوایز خود را دریافت کردند و پس از عکس یادگاری به سمت تهران حرکت کردند. گفتنی است اردوی دانشجویان پسر ورودی 97 دانشکده پزشکی روز پنج شنبه 5 مهر برگزار شد که آقای دکتر دوستی، دکتر عکاظی و دکتر توکلی و دکتر سیما دانشجویان را همراهی کردند و دکتر سلیمانی نیز راجع به تعهد حرفه ای صحبت کردند.
گالری تصاویر
کالری تصاویر 2


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0