امروز : سه شنبه 8 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
16 اسفند 1399

آخرین جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی در سال 99 برگزار شد/ دکتر نفیسی: دانشکده پزشکی در سالی که گذشت و در فضای سخت کووید، روسفید و سربلند بیرون آمد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
رئیس دانشکده پزشکی در آخرین جلسه هیات رئیسه دانشکده در سال 99، گفت: در سال گذشته و در فضای سخت کووید، دانشکده پزشکی در تمام حوزه ها از درمان تا آموزش سربلند و رو سفید بیرون آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، دکتر نفیسی در آخرین جلسه هیات رئیسه سال 99 ، گفت:  از زحمات تمام دوستان تشکر می کنم در شرایط سخت امسال دانشکده در این فضای سخت روسفید و سربلند خارج شد که این موفقیت ها نتیجه زحمات معاونین، اعضای هیات علمی و همکاران دانشکده است.
وی با بیان این که عمده فعالیت ها امسال مجازی بود گفت: در زمینه آموزش نیز شاهد یک تحول عظیم بودیم به خوبی توانستیم قضیه مجازی سازی را پیش ببریم و به خوبی انجام دهیم و دانشکده در این حوزه نیز موفق عمل کرد که جای تبریک دارد.
دکتر نفیسی با تشکر از زحمات کادر درمان گفت: دستیاران ،کارورزان در شرایط سخت پاندمی کرونا در بیمارستان ها زحمات زیادی را متقبل شدند از اعضای هیات علمی تا پرستاران و کادر اداری بیمارستان ها، که امیدوارم با شروع سال جدید و تغییر قرن شاهد حل مشکلات کشور یکی پس از دیگری باشیم و اتفاقات مبارکی برای مردم رقم بخورد.

در ادامه دکتر رویا ستارزاده معاون امور هیات علمی دانشکده، پیشنهاد الحاقیه به شیوه نامه اجرای نظر خواهی دستور العمل و فرایند پیشنهاد مدیران گروههای آموزشی به رئیس دانشگاه ویژه دانشکده پزشکی را مطرح کرد و گفت: شیوه انتخاب مدیران گروه های آموزشی به روش الکترونیک  برای حفظ محرمانگی و امنیت بیشتر به صورت پایلوت در سه گروه آموزشی زنان، ژنتیک و رادیوتراپی انجام شد، که دانشکده در نظر دارد شیوه الکترونیک را برای سایر گروه های آموزشی اجرا کند.
وی ادامه داد: این فرایند بر طبق شیوه نامه ای که توسط معاونت آموزشی دانشگاه تهیه و به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه میرسد با مسئولیت رئیس دانشکده صورت می پذیرد، توضیح این که تکمیل این فرایند به تشکیل کارگاه در سال جدید موکول شد.

در ادامه دکتر ایمانی در خصوص موضوع تدریس علوم‌پایه در دانشکده دندانپزشکی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: 9درس علوم پایه و 33 واحد نظری و عملی در هر ترم توسط دانشکده پزشکی به دانشجویان دانشکده دندانپزشکی بدون هیچ مطالبه ای ارائه می شود و کارشناسان گروه ها نیز در آزمایشگاهها بدون دریافت هیچ حق الزحمه ای خدمات آموزشی ارائه می دهند.
وی افزود: در کنار ارائه خدمات آموزشی، برخی تجهیزات و وسایل در آزمایشگاه ها و برای واحدهای عملی هستند که در اختیار دانشجویان سایر دانشکده ها قرار میگیرند بدون این که رقمی از دانشکده های دیگر دریافت یا در ردیف اعتبارات دانشگاه لحاظ گردد، در حالیکه هزینه تعمیر و نگهداری آنها بر عهده دانشکده است.
دکتر ایمانی پیشنهاد داد: در قالب یک تفاهم نامه و یا تشکیل کارگروه ضوابط ارائه خدمات آموزشی از سوی دانشکده پزشکی به سایر دانشکده ها به صورت مدون تنظیم و در یک چهارچوب منطقی با سازوکارز اجرایی مشخص شود.

در ادامه دکتر علی لباف معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی موضوع بررسی ساختار گروه های بالینی را مطرح کرد و اضعای هیات رئیسه در قالب سه کارگروه، ساختار جدید گروه ها که به سه قسمت، مدیر گروه، رئیس بخش و معاون گروه تفکیک شده بود را مورد بررسی قرار دادند که پس از جمع بندی نهایی توسط دکتر لباف در هیات رئیسه دانشکده تصویب و برای تصویب نهایی به هیات رئیسه دانشگاه ارسال شود.
عکس یادگاری حسن ختام آخرین جلسه هیات رئیسه دانشکده در سال 99 بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0