امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
22 فروردین 1400

جلسه پایانی کمیته داوران سومین جشن قدر استاد دانشکده پزشکی برگزار شد/ زمان برگزاری جشن 25 و 26 اردیبهشت بصورت عمدتا مجازی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن


به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، جلسه نهایی اعضای کمیته داوران سومین جشن "قدر استاد" با حضور دکتر شهریار نفیسی رییس دانشکده، دکتر نیما رضایی دبیر جشنواره و معاونت های مرتبط بعنوان اعضا حقوقی و دکتر بدو، دکتر بلیغی و دکتر نوربخش از برگزیدگان جشن سال گذشته بعنوان اعضا حقیقی، ظهر روز شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ در سالن شورای دانشکده برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر رضایی گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای برگزاری سومین جشن قدر استاد ارائه کرد و گفت: این جشن با مصوبه هیات رئیسه دانشکده پزشکی در اسفند ۹۷، برای اولین بار در ۱۲ اردیبهشت سال ۹۸ همزمان با گرامیداشت روز معلم ، با معرفی ۱۰ استاد برگزیده در بخش های آموزش پزشکی عمومی، تخصصی و فوق تخصصی، علوم پایه، پژوهشی، استاد جوان، استاد پیشکسوت و برگزیده هیات داوران در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد.
دبیر جشن قدر استاد تصریح کرد: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده قرار بود روز چهارم ارديبهشت ماه ۹۹ دومين جشن قدر استاد در تالار ابن سينا برگزار شود که به علت شرايط بيماري کرونا به ۲۹ مرداد ماه تغيير يافت و در نهایت به صورت هیبریدی و با تقدیر از منتخبین بعد از نشست هیات رئیسه در روز ۲۵ مرداد و مراسم تقدیر از برگزیدگان با رعايت پروتکل هاي بهداشتي روز چهارشنبه ۲۹ مرداد و تنها با حضور برگزیدگان و تعدادي از اعضاي هيات رئيسه دانشکده جهت اهدای جوایز در تالار ابن سينا برگزار شد. 
وی با اشاره به روند انتخاب اساتید منتخب و برگزیده گفت:  در انتخاب استاد برگزیده آموزشی ملاک اصلی در انتخاب اساتید،  آرا فراگیران است که پس از جمع آوری آرا، نظرات مدیران گروه و معاونین آموزشی بیمارستان ها، بررسی امتیازات سالانه اساتید در ۵ سال اخیر، بررسی نتیجه این جلسات و آرای فراگیران توسط هیات داوران در انتخاب نهایی تاثیر گذار است.
وی افزود: در بخش برگزیده پژوهشی دو نفر از اساتید در بخش بالینی و پایه معرفی می شوند که انتخاب بر اساس آرا فراگیران، منتور و راهنمای پژوهشی بودن اساتید و تعداد مقالات رجوع بهHایندکس و استناد مقالات در سامانه علم سنجی صورت میگیرد.


دکتر رضایی ادامه داد: امسال نیز مانند سال گذشته در بخش استاد جوان  از یک هیات علمی زیر ۴۰ سال و در بخش استاد پیشکسوت استاد بالای ۶۵ سال و استاد برگزیده هیات داوران تقدیر خواهد شد.
وی افزود: امسال با توجه به شرایط کرونا تمام آرا به صورت الکترونیک و از طریق فرم های از پیش طراحی شده به دبیرخانه مراسم ارسال شد که در نهایت پس از اخذ بیش از ۳۰۰ رای در دوره اول، بیش از ۴۰۰ رای در دوره دوم مربوط به دوره پزشکی عمومی و بیش از ۲۵۹ رای دوره تخصصی و فوق تخصصیثبت گردید.
دبیر جشنواره قدر استاد با بیان این که در این جشنواره اساتید نامزد به عنوان افرادی که در دوره اول توسط فراگیران پیشنهاد می شوند، اساتید منتخب به عنوان اساتیدی که بیشترین امتیاز را در نظرسنجی های پنج ساله از فراگیران با در نظر گرفتن نظر گروه های آموزشی و معاونین آموزشی بیمارستان ها کسب کرده اند  و اساتید برگزیده که پس از بررسی آرای فراگیران و نظر نهایی هیات داوران معرفی و اعلام خواهند شد.
دکتر رضایی در ادامه اسامی اساتید منتخب گروه های بالینی و علوم پایه، و نیز کاندیداهای اساتید برگزیده آموزش پزشکی عمومی، آموزش تخصصی، آموزش علوم پایه، اساتید جوان، اساتید پیشکسوت و اساتید منتخب هیات داوران را اعلام کرد و اعضای هیات داوران اسامی منتخبین خود را به صورت محرمانه ثبت نمودند، اسامی تا روز جشن محرمانه خواهد بود. 
لوح تقدیر، مدال و تندیس جشنواره که منقش به آرم قدیم دانشکده پزشکی است به اساتید برگزیده اهدا خواهد شد، همچنین قرار است از اساتید منتخب نیز قدردانی شود که البته با توجه به دستورات ستاد مقابله با کرونا قرار است ساز و کار برگزاری جشن به حضوری یا مجازی بررسی و اعلام نهایی شود.
توضیح این که این جلسه با حضور دکتر شهریار نفیسی ریاست دانشکده، دکترنیما رضایی دبیر جشنواره و معاون بین الملل دانشکده، دکتر رویا ستارزاده معاون امور هیات علمی، دکتر شاهین آخوندزاده معاون پژوهشی دانشکده، دکتر علیرضا ایمانی معاون آموزش پزشکی عمومی، دکتر ایرج کاشانی معاون آموزش تحصیلات تکمیلی، دکتر عمیدی معاون پشتیبانی، دکتر نسیم خواجوی مدیر دفتر توسعه، دکتر شروین بدو، دکتر کامران بلیغی، دکتر فرشید نوربخش، از برگزیدگان دومین دوره جشن قدر استاد درسالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0